Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przypominamy, termin składania wniosków „Dobry start” upływa 30 listopada

Świadczenie „Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek do 30 listopada br.  Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Świadczenie „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program „Dobry start” nie obejmuje również studentów.

Wniosek nie zostanie rozpatrzony, jeśli złożymy go po terminie. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.  Jeśli nie zrobi się tego do dnia - pieniądze przepadną.

Wniosek o świadczenie „Dobry start” – podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+’- można składać online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną oraz także drogą tradycyjną (w formie papierowej) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim, przy ulicy Niepodległości 9 w poniedziałek w godz. od 8:00-16:00, od wtorku do piątku w godz. 7:30-15:30.

 


 A P E L 

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców gminy wiejskiej Pruszcz Gdański, tj. miejscowości: Arciszewo, Będzieszyn, Bogatka, Borkowo, Borzęcin, Bystra, Cieplewo, Dziewięć Włók, Goszyn, Jagatowo, Juszkowo, Krępiec, Lędowo, Łęgowo, Malentyn, Mokry Dwór, Przejazdowo, Radunica, Rekcin, Rokitnica, Roszkowo, Rotmanka, Rusocin, Straszyn, Świńcz, Weselno, Wiślina, Wiślinka, Wojanowo, Żukczyn, Żuława i Żuławka, aby składały swoje wnioski (osobiście, czy też elektronicznie), do urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie Dobry Start oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Dla osób wymienionych powyżej miejscowości jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie, ul. Długa 20a, 83-031 Łęgowo.

 

drukuj (Przypominamy, termin składania wniosków „Dobry start” upływa 30 listopada)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E