Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Petycja w sprawie „Bezpieczny uczeń” - Akcja do szkół podstawowych i świetlic

Podmiot wnoszący petycję:
Wyłączenie jawności w związku z niewyrażeniem zgody, o której mowa w art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach.

Data złożenia petycji:
24 października 2019 r.

Treść petycji:
Wójt/Burmistrz/Prezydent 

Dyrektor Szkoły/Dyrektor Świetlicy 

Adresatem Prośby/Petycji* - jest Organ Gminy  ujawniony w komparycji - jednoznacznie identyfikowalny  za pomocą uzyskanego z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy/Szkoły (właściwej miejscowo)   - adresu e-mail ! - pod którym odebrano niniejszą prośbę/petycję.

 

Preambuła petycji. 

PZU SA oraz Hasbro Poland sp. z o.o - za pomocą niniejszej akcji - współdziałając z Dyrektorami Szkół Podstawowych i Kierownikami świetlic wiejskich - pragnie zwiększać bezpieczeństwo i przyczyniać się do ograniczenia ilości wypadków drogowych z udziałem uczniów. 

 

To już druga edycja akcji - w której Fundatorzy wspierają remonty szkolnych świetlic  - w tym roku 3 placówki uzyskają wsparcie finansowe w wys. 20 tys. pln każda. 

 

Działania zwiększające bezpieczeństwo uczniów na drodze - prowadzone w ramach wzmiankowanej akcji pozwolą nauczycielom i opiekunom szkolnym wspierać rodziców uczniów w zaspokojeniu wymogów art. 11 ust. 4a Ustawy  z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1990) - scilicet:  “(…) Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. (…) "

Oczywiście wskazane jest również posiadanie świateł odblaskowych przez uczniów poruszających się w pobliżu dróg - również na terenie zabudowanym. 

 

Prośba/Petycja:

 - Zatem w nawiązaniu do wyżej wzmiankowanej argumentacji -  prosimy aby Wójt/Burmistrz/Prezydent - biorąc pod uwagę powyżej wskazany uzasadniony społecznie interes pro publico bono - przekazał niniejszą petycję wszystkim Dyrektorom Szkół Podstawowych i Kierownikom świetlic wiejskich  - miejscowo właściwym dla Gminy (adresata wniosku) 

 

Jako podstawę naszej prośby prosimy o przyjęcie trybu określonego w Ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2018.870 t.j. z dnia 2018.05.10)      

Fakultatywnie - przekazanie wniosku do szkół może nastąpić na podstawie art. 65 kpa

 

Poniżej - część przeznaczona bezpośrednio do Dyrektorów Szkół/Świetlic Wiejskich 

 

———Część do przekazania do Dyrektorów Szkół/Świetlic————————————

 

Dyrektor Szkoły/Dyrektor świetlicy

 

Rozpoczynamy drugą edycję akcji Się gra się ma. Tym razem pod hasłem Bezpieczny Playroom. W naszej akcji chcemy przemienić szkolne świetlice w nowoczesne i kolorowe sale gier. Sale, które będą sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi oraz promowały bezpieczne zachowania w szkole i w drodze do szkoły. 

Nagrodami w naszej akcji są środki na remonty 3 szkolnych świetlic oraz 30 zestawów gier planszowych i dekoracyjnych naklejek ściennych.

 

Każda świetlica, która zgłosi się do akcji, otrzyma pakiet startowy. Pakiet zawiera grę przypominającą zasady o bezpieczeństwie, odblaskowe zawieszki na plecaki dla dzieci oraz plakat i naklejkę, zachęcające do głosowania.

 

Jak wziąć udział? Wystarczy wypełnić formularz na siegrasiema.com i wgrać zdjęcie świetlicy z opisem.

 

Jako podstawę naszej prośby przystąpienia do akcji - prosimy o przyjęcie trybu określonego w Ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2018.870 t.j. z dnia 2018.05.10)      

 

Odpowiedzi odnośnie akcesu do prezentowanej w niniejszej prośbie akcji “Bezpieczny Uczeń” - prosimy udzielić na adres bezpieczny-uczen@samorzad.pl 

 

Wszelkie szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie www.siegrasiema.com

Przebieg załatwienia petycji:


W dniu 29 października 2019 r. petycja została przekazana dyrektorom następujących jednostek:

  1. Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1, 83-000 Pruszcz Gdański,
  2. Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim, ul. Tysiąclecia 5, 83-000 Pruszcz Gdański,
  3. Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Matejki w Pruszczu Gdańskim, ul. Jana Matejki 1, 83-000 Pruszcz Gdański,
  4. Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim, ul. Jana Kasprowicza 16, 83-000 Pruszcz Gdański.

Ponadto petycję zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Miasta Pruszcz Gdański.

Informacje dotyczące zasięganych opinii w sprawie: nie dotyczy

Przewidywany termin załatwienia petycji:
 

Sposób załatwienia petycji:
Treść petycji przekazano ww. jednostkom oświatowym w dniu 29 października 2019 r.

drukuj (Petycja w sprawie „Bezpieczny uczeń” - Akcja do szkół podstawowych i świetlic)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E