Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU

Gmina Miejska Pruszcz Gdański w 2018 roku pozyskała od Komisji Europejskiej za pośrednictwem Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci dotację w wysokości 15 000 EUR na realizację działania pt. „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU”.

W dniu 23 września 2019 r. Menager programu  „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU” z Komisji Europejskiej Elżbieta Gajeska przekazała na ręce Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla dotację w kwocie 15 000 euro. W ramach tego działania zamierza się wymienić istniejące nadajniki HOT-SPOT na nowe oraz rozbudować sieć punktów bezpłatnego dostępu do Internetu do liczby 12 punktów.

Planowana lokalizacja nadajników odpowiada umiejscowieniu terenów rekreacyjnych (parków. skwerów i placów zabaw) w naszym mieście, uczęszczanych licznie przez mieszkańców. Budowa sieci bezpłatnego dostępu do internetu wpisuje się w realizowany konsekwentnie przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego  program polityki prospołecznej i prorodzinnej. Realizacja zadania powierzona została firmie TRITECH New Technologies sp. z o.o. z Warszawy, z którą podpisano stosowną umowę.

Realizacja zadania ma być planowo zakończona do końca 2019 r. Obecnie trwają prace przygotowawcze, związane z dostarczeniem medium internetowego o wymaganej prędkości 30MB/s do każdego z punktów planowanego montażu.

drukuj (Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E