Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

W naszym regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie POZYTYWNI, Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie, Dom Pomocy Społecznej w Rudnie.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty z Pruszcza Gdańskiego i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Stowarzyszenie POZYTYWNI

Ideą projektu jest, aby dzieci, młodzież i seniorzy mogli się od siebie uczyć, zdobywać wspólnie nowe kompetencje, uzupełniać się w różnych obszarach życia. Projekt zainicjuje spotkania międzypokoleniowe, które dzięki wspólnym grom, zabawie, poznawaniu Internetu, pracom manualnym, wyprawie poza miasto i integracji zainspirują lokalną społeczność do działań nie tylko we własnym gronie.

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie

Celem projektu jest zwiększenie szans na uratowanie ludzkiego życia. Jednostka Straży Pożarnej najczęściej jest pierwsza na miejscu zdarzenia, dlatego strażacy przy pomocy defibrylatora AED będą mogli szybciej i skuteczniej udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Również, dzięki łatwości w użytkowaniu defibrylatora, pomocy będzie mógł udzielić każdy obywatel.

  • Dom Pomocy Społecznej w Rudnie

Projekt zakłada organizację integracyjnego turnieju koszykówki na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rudnie, który ma na celu pokazanie problemu niepełnosprawności oraz znaczenia sportu jako formy ich rehabilitacji. Uczestnicy poznają także zasady gry „fair play”. Działania wpłyną na pozytywne postrzeganie niepełnosprawności, integrację międzypokoleniową oraz uświadomienie społeczności lokalnej, że ma wpływ na zmianę swojego otoczenia.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

drukuj (Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E