Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Akcja charytatywna „Nie jest kolorowo”

Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego jest organizatorem akcji charytatywnej „Nie jest kolorowo”, polegającej na przeprowadzeniu zbiórki przyborów szkolnych na terenie województwa pomorskiego i przekazanie ich uczniom polskich szkół na Wileńszczyźnie. Zbiórka odbędzie się w dniach 9-22 maja 2016 r. na terenie pomorskich placówek edukacyjnych oraz w wyznaczonych punktach w wielu miejscowościach naszego regionu.

Niektóre dzieci w polskich szkołach i placówkach za naszą wschodnią granicą nie mają kolorowo. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych szkolnych latach. Przekaż im te najpotrzebniejsze przybory i w ten sposób wesprzyj naszych najmłodszych Rodaków!

Zebrane kredki, zeszyty, piórniki i inne przybory szkolne zostaną następnie posegregowane, spakowane i przygotowane do wysyłki przez wolontariuszy naszego stowarzyszenia. Transport za naszą wschodnią granicę planowany jest w lipcu lub sierpniu 2016 roku, tak aby uczniowie polskich placówek na Wileńszczyźnie otrzymali pomoc wraz z nowym rokiem szkolnym. Długofalowym rezultatem akcji będzie wzrost świadomości zarówno wśród uczniów mieszkających w Polsce, jak i za granicą oraz intensyfikacja kontaktów międzyszkolnych. Współpraca tego rodzaju jest cenną wartością pogłębiającą poczucie tożsamości narodowej i może pozytywnie wpłynąć na młodzież – rozwijając ciekawość świata, umożliwiając poznanie rówieśników wychowujących się w nieco innych warunkach.

W ubiegłym roku akcja „Nie jest kolorowo” została pilotażowo przeprowadzona w kilku wybranych placówkach w województwie pomorskim (Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański). Zebrane przybory trafiły do polskich uczniów na Litwie i Łotwie (Wesołówka, Glinciszki, Jęczmieniszki, Bujwidze, Nowa Wilejka oraz Krasław). Akcja została ciepło przyjęta zarówno po stronie litewskiej, jak i w pomorskich placówkach.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Wojewody Pomorskiego i Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz medialnym Radia Gdańsk, Dziennika Bałtyckiego, portalu Naszemiasto.pl oraz Kuriera Wileńskiego.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej www.niejestkolorowo.pl oraz profilu www.fb.com/akcja.njk Jako załącznik przesyłam również plakat akcji oraz szerszy opis projektu.

  • Akcja "Nie jest kolorowo"
    Akcja "Nie jest kolorowo"

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E