Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Godzina dla Ziemi (60+)

Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcję WWF – Godzina dla Ziemi.

Pruszcz po raz kolejny już włącza się do akcji i symbolicznie na godzinę gasi światło na Faktorii.

60+ to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy ponad 7000 miast, a 10 400 zabytków i pomników wyłączyło światło. W Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast, w tym Pruszcz Gdański.

Godzina dla Ziemi WWF kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Od zeszłego roku, akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku była to krytycznie zagrożona bałtycka populacja morświna. Fundacja WWF zbierała podpisy pod petycją mającą na celu zachęcenie władz do wdrożenia programu ochrony bałtyckiej populacji morświna. Udało się zebrać ponad 100 tys. głosów, które zostały przekazane Ministrowi Ochrony Środowiska, program ochrony tego niezwykłego gatunku został zatwierdzony do realizacji, a morświn zyskał szansę na ocalenie. Stało się to również, dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, którzy go nie mają”. Chcemy zwrócić uwagę na problemy z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc.

O godz. 20.30 w sobotę 19 marca w całej Polsce zgasną światła dla wilka. Na stronie godzinadlaziemi.pl WWF będzie zachęcać do złożenia podpisu i przyłączenia się do „wspólnej watahy”, czyli tych wszystkich, którzy chcą pokazać, że kochają wilki i chcą je chronić.

Zapraszamy mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do przyłączenia się do akcji.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E