Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszcz Gdański – będą zdroje, woda z WIK nadaje się do picia bez przegotowania

Mało kto wie, że woda która płynie ze spółki WIK do mieszkań i domów w Pruszczu Gdańskim, nadaje się do picia bez przegotowania. Z tego powodu, z inicjatywy Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański, od marca trwają przygotowania do montażu w szkołach, oraz w miejscach publicznych na terenie miasta, zdrojów, podłączonych do miejskiej sieci wodociągowej.

Dzięki wysokiej jakości ujęciom i nowoczesnej infrastrukturze woda, którą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK” dostarcza Mieszkańcom miasta,   nadaje się do picia. bez przegotowania. - Woda z naszych ujęć  głębinowych  jakościowo nie różni się od tych, które w formie butelkowanej, znajdziemy w hipermarketach - mówi prezes WiK Andrzej Macieja. - Jedynym problemem, który wpłynie na jej jakość, może być niewłaściwy stan przyłącza wodociągowego do  domu lub  bloku, jak i sama instalacja w budynku.   Nad jakością wody czuwa zarówno Przedsiębiorstwo „WiK”, przeprowadzając systematycznie badania jakości wody w ramach kontroli wewnętrznej, jak i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pobierając i badają próbki wody z terenu miasta Pruszcz. Co pół roku Inspektor Sanitarny wydaje „Ocenę o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, która za każdym razem jest pozytywna.  Pruszcz zasilany jest w wodę poprzez 3 stacje uzdatniania wody. Każda ze stacji posiada dwie studnie głębinowe, które działają w systemie naprzemiennym. Jakość ujmowanej wody odpowiada wymaganiom stawianym przez Ministra Zdrowia w rozporządzeniu z dnia 29 marca 2007r. z późn. zm. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Przypominamy! 29 .05 .2015 roku mija termin składania prac w konkursie "Moda na wodę" Konkurs został skierowany do uczniów pruszczańskich szkół w marcu. Swoim zakresem obejmuje prace plastyczne, reklamowe hasło i filmik reklamujący naszą wodę. Pomysł narodził się z inicjatywy Burmistrza Janusza Wróbla i Spółki WiK  na początku marca. Całość obejmuje zamontowanie zdrojów naściennych w szkołach, materiały promujące naszą wodę w mediach i konkurs.

Wręczenie nagród nastąpi na sesji RM 24.06.2015r., a zamontowanie w szkołach dwóch zdrojów na początku wakacji.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E