Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszcz w finale Teraz Polska!

Miasto Pruszcz Gdański, z siódmą lokatą, został finalistą Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.  W szóstej edycji  rankingu  udział wzięło 240 gmin miejskich z całego kraju.

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, jest 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego z tzw. Banku Danych Lokalnych.

Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

– Miejsce w finale rankingu Teraz Polska, to dla mnie dowód, że jesteśmy na właściwym  kursie zrównoważonego rozwoju naszego miasta – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. – To także potwierdzenie, że jesteśmy atrakcyjnym miastem, w którym dobrze się żyje, pracuje i wypoczywa. Miastem, które spełnia wszystkie oczekiwania mieszkańca. Warto podkreślić „kurortową” charakterystykę pierwszej dziesiątki rankingu. Znalazły się tutaj między innymi: Krynica Morska, Łeba, Karpacz, Żywiec czy Sucha Beskidzka.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E