Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Front Jedności Narodu w Pruszczu Gdańskim

Sprzedaż budynków komunalnych potrafi dostarczyć emocji nie tylko na etapie licytacji. Podczas opróżniania budynku dawnego magistratu, sprzedanego w ubiegłym tygodniu przez TBS ABK, w piwnicach znaleziono ciekawe tablice z czasów PRL-u.

Urząd Miasta funkcjonował w budynku przy ulicy Chopina 12 w Pruszczu Gdańskim do 1991 roku. Potem pod tym adresem znajdowały się prywatne biura i organizacje społeczne.

- Sprzedaliśmy budynek, ponieważ potrzebujemy środków na budowę nowego bloku  - mówi Andrzej Szymański, prezes TBS ABK. – Wcześniej zrobiliśmy w nim generalne porządki, podczas których odkryliśmy sześć PRL-owskich tablic, które niegdyś wisiały na szczycie budynku.

Zdecydowanie najciekawszym jest szyld „Miejski Komitet Frontu Jedności Narodu w Pruszczu Gdańskim” który, podobnie jak nietypowy orzeł bez korony, pochodzi  z lat 60 – tych XX wieku. Pozostałe szyldy i godła pochodzą z lat 70 –tych i 80 – tych XX wieku. Wszystkie zostaną zabezpieczone w Referacie Gospodarki Komunalnej.

(Na zdjęciu prezes TBS ABK Andrzej Szymański)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E