Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

III Mistrzostwa Strefy Małego Ruchu Granicznego w piłce nożnej

W dniach 15 - 18 maja w Olsztynie odbyły się III Mistrzostwa Strefy Małego Ruchu Granicznego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców urodzonych w 2000 roku i młodszych. Organizatorem po raz trzeci było Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie.

Mistrzostwa są kontynuacją rozpoczętej w 2012 r. cyklicznej imprezy sportowej służącej integracji młodzieży polskiej i rosyjskiej ze strefy małego ruchu granicznego. W tamtej edycji reprezentacja Pruszcza Gdańskiego wygrała. W tegorocznej edycji wzieła udział dwustuosobowa grupa polskich i rosyjskich dzieci z województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz obwodu kalingradzkiego. Reprezentacja województwa pomorskiego złożona była z uczniów Pruszcza Gdańskiego, Borkowa oraz Trąbek Wielkich. Drużyna, prowadzona przez pana Zbigniewa Górniewicza - nauczyciela ZS nr 4 z Pruszcza Gdańskiego, zajeła drugie miejsce, ulegając jedynie w finale kadrze warmińsko-mazurskiej, złożonej z zawodników trzech największych klubów - Stomil Olsztyn, Naki Olsztyn i Dan Bosko Ostróda. Nasza reprezentacja przegrała w finale 6 - 2, nie posiadając żadnego zawodnika z kadry województwa, a wcześniej gromiąc rosyjskie zespoły Junost 5 - 0, FK Bałtika 6 - 1 i Lokomotiw 4 - 0.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji sportowych i integracyjnych. Przez cztery dni młodzi piłkarze mieli okazję na lepsze wzajemne poznanie się i nawiązanie nowych kontaktów. Na otwarciu i zamknięciu imprezy byli obecni najważniejsi przedstawiciele władz - Prezydent Olsztyna, Marszałek Województwa, Konsul i Ambasador Rosji. W wicemistrzowskiej drużynie grali Patryk Bolewski, Marcin Miklaszewski, Mateusz Raczkowski, Paweł Zieman, Łukasz Punikowski, Krystian Wasiluk, Igor Górniewicz i Jakub Czerwiński. Paweł Zieman został królem strzelców, a Patryk Bolewski został najlepszym bramkarzem turnieju.

  • III Mistrzostwa Strefy Małego Ruchu Granicznego w piłce...
    III Mistrzostwa Strefy Małego Ruchu Granicznego w piłce nożnej

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E