Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Piłkarze Borussii Dortmund zagrają w Pruszczu Gdańskim!!!

Już w  najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 rozpocznie się mecz sparingowy pomiędzy piłkarzami rocznika 2002 słynnej Borussii Dortmund i miejscowych Czarnych Pruszcz Gdański.

Okazją do rozegrania tego interesującego sparingu będzie udział młodych piłkarzy niemieckiego giganta w Turnieju „Euronadzieje 2013”, który odbędzie się w Gdańsku, na boiskach przy ulicy Traugutta,  w dniach 2 – 4 sierpnia bieżącego roku.

Piłkarze Borussii Dortmund, szwedzkiego IF Brommapojkarna (słynna akademia obejmująca szkoleniem ponad 5 tysięcy młodych zawodników i zawodniczek trenujących w 250 drużynach!) oraz nieobliczalnego zespołu SDUSZOR-5 Kaliningrad będą mieszkali w hotelu Chopin i trenowali na obiektach w Pruszczu Gdańskim..

Nasze miasto zostało wybrane jako baza dla najlepszych drużyn turnieju ze względu na swoje doskonałe położenie względem Trójmiasta oraz wysokiej klasy bazę hotelową i zaplecze treningowe (boisko przy ZSO nr 1 posiada certyfikat FIFA 2, dopuszczający murawę do użytkowania przez zawodowe drużyny piłkarskie).

W trakcie pobytu młodzi piłkarze z Niemiec, Szwecji i Rosji odwiedzą również pruszczańską Faktorię, na której odbędzie się wspólne spotkanie rywalizujących ze sobą drużyn.

Kto wie, czy na boisku w Pruszczu nie obejrzymy zawodników, których za klika lat będziemy mogli oglądać w drużynach narodowych lub podczas spotkań Ligi Mistrzów???                           

 

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E