Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Moda na odblaski

19 września 2019 r. uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego wzięli udział w imprezie dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Podczas tego wydarzenia odbył się również konkurs „Moda na odblaski”, gdzie najmłodsi wykazali się dużą pomysłowością w tematyce promowania tych elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Na terenie Faktorii odbyła się impreza „Moda na odblaski” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wydarzenie odbyło się dzięki policjantom z Pruszczańskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy wspólnie z Centrum Kultury i Sportu i Urzędem Miasta w Pruszczu Gdańskim przybliżyli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim pierwszakom szkół podstawowych z terenu miasta. Podczas imprezy policjanci przekazali przybyłym gościom najważniejsze treści dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Stróże prawa położyli nacisk na sprawy dotyczące właściwego korzystania z dróg przez pieszych, zwrócili uwagę na właściwe korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików, a także naświetlili kwestię używania numerów alarmowych. Te istotne treści były przekazane przez policjantów w formie quizów, zabaw i wierszyków, aby w jak najbardziej atrakcyjnej formie dotrzeć do najmłodszego odbiorcy.

Drużyny reprezentujące wszystkie szkoły z terenu Pruszcza, pod okiem opiekunów przygotowały występy w konkursie „Moda na odblaski”. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w prezentowaniu treści promujących noszenie elementów odblaskowych. Wszystkie drużyny biorące udział w Konkursie zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Występujący na scenie dostali upominki, a wszyscy goście otrzymali odblaski.

drukuj (Moda na odblaski)

 • Moda na odblaski
  Moda na odblaski
 • Moda na odblaski
  Moda na odblaski
 • Moda na odblaski
  Moda na odblaski
 • Moda na odblaski
  Moda na odblaski
 • Moda na odblaski
  Moda na odblaski

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E