Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Cyfrowa majówka z nagrodami

Majowe spotkania z nowoczesnymi technologiami w tle, to projekt Ministerstwa Cyfryzacji. Najlepsze wydarzenia zostaną nagrodzone! Inicjatywa skierowana jest do wszystkich chętnych, mogą zgłosić się szkoły, przedszkola, biblioteki, Kluby Seniora, organizacje pozarządowe, firmy, ale także pojedyncze, prywatne osoby.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Krok 1: od 11 do 19 maja 2019 r. należy zorganizować piknik, pogadankę, warsztaty, turniej gier, koncert, przedstawienie, potańcówkę albo inne ciekawe majówkowe wydarzenie! Ważne, aby w trakcie spotkania – niezależnie od tego jaki będzie miało charakter – znaleźć czas aby porozmawiać o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto?

Krok 2: Należy zarejestrować swój pomysł (najpóźniej do 19 maja) – na stronie www.koduj.gov.pl w zakładce Cyfrowa Majówka czeka elektroniczny formularz: www.koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/.

Krok 3: Do 26 maja 2019 r. trzeba przesłać sprawozdanie ze zorganizowanej akcji. Do sprawozdania trzeba dodać zdjęcia lub filmy, wszystko to co – Waszym zdaniem – może przekonać pracowników Ministerstwa Cyfryzacji, że to właśnie Wy powinniście wygrać, a jest o co walczyć.

Co będzie podlegało ocenie?

 • pomysłowość – czyli kreatywność Waszej inicjatywy. Uruchomcie wyobraźnię, zaszalejcie!
 • „cyfrowość” Waszej imprezy – czyli to co jest istotą całego projektu. Do zagospodarowania są cztery obszary: programowanie dla dzieci, e-usługi administracji, bezpieczeństwo w sieci, jakość życia – czyli szeroko pojęte kompetencje cyfrowe. Im więcej tematów podejmiecie w trakcie inicjatywy, tym większa szansa na nagrodę;
 • różnorodność grupy – im więcej osób zaangażujecie, zaprosicie, tym lepiej;
 • materiały promocyjne – róbcie zdjęcia, nagrywajcie filmy, promujcie inicjatywę w lokalnych mediach i inspirujcie innych – im więcej osób usłyszy o Waszej inicjatywie, tym więcej osób może złapać cyfrowego bakcyla lub dowiedzieć się czegoś nowego o cyfrowym świecie

Organizatorzy, których wydarzenia nie będą tylko krótką, jednorazową imprezą, a pozostawią po sobie trwałe efekty, zmotywują do kolejnych inicjatyw, czy ich skala będzie wyjątkowo duża, mogą otrzymać dodatkowe punkty.

A oto co można wygrać:

I miejsce: 10 nagród, gdzie każda z dziesięciu nagród to:

 • 1 bon na warsztaty z programowania dla grupy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej
 • 1 robot edukacyjny
 • dodatkowo dla najlepszych 3 laureatów: 1 zestaw gadżetów promocyjnych od partnerów, 1 gra Cody Roby oraz 1 głośnik bezprzewodowy

II miejsce: 7 nagród, gdzie każda z siedmiu nagród to:

 • 1 robot edukacyjny
 • 1 zestaw gadżetów promocyjnych od partnerów oraz
 • 1 gra Cody Roby

III miejsce: 8 nagród, gdzie każda z ośmiu nagród obejmuje 1 robot edukacyjny.

Do dzieła!

Wyniki poznamy najpóźniej do 10 czerwca 2019 r. Warto się postarać! 

Nagrody ufundowali nasi partnerzy: Centralny Ośrodek Informatyki i Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy oraz sponsorzy: ALSTOR Sp.j., EduSense Sp. z o.o., ViDiS S.A., LOFI Sp. z o.o., MASF DISTRIBUTION Anna Steć, Wonder Polska Sp. z o.o. Sp. K. Warsztaty programowania są ufundowane w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Więcej informacji na: www.koduj.gov.pl/czym-jest-cyfrowa-majowka/

drukuj (Cyfrowa majówka z nagrodami)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E