Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Koncerty na Kochanowskiego

15 lutego 2018 roku w sali koncertowej prywatnego domu w Pruszczu Gdańskiem przy ul. Kochanowskiego 71  w ramach cyklu "Koncerty na Kochanowskiego" wystąpił duet młodych i utalentowanych muzyków z gdańskiej Akademii Muzycznej: Maciej Kacprzak - akordeon oraz Karol Sokołowski - wiolonczela.

Muzycy w ostatnim czasie zwyciężyli podczas XXIX Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Mławie. W ich repertuarze pojawiły się kompozycje: Jana Sebastiana Bacha, Kazimierza Wiłkomirskiego, Mikołaja Majkusiaka czy Arvo Parta.

Pomysłodawczynią cyklu koncertów jest mieszkanka Pruszcza Gdańskiego Joanna Sobowiec-Jamioł ze Stowarzyszenia Przystań na Sztukę, która zaprasza nie po raz pierwszy znakomitych artystów pod strzechę swojego domu. Prywatne koncerty cieszą się ogromną popularnością na Zachodzie, gdzie przykuwają uwagę dużej liczby publiczności. Koncerty na Kochanowskiego wyróżnia dobra atmosfera, nienaganna akustyka oraz wysoki poziom prezentowanych koncertów, jak choćby ten ostatni. Pozostaje mieć nadzieję,że koncerty będą kontynuowane i wieść o nich dotrze do melomanów z Pruszcza Gdańskiego. 

Następny koncert odbędzie się 8 marca 2018 o godz. 19.00. Wystąpi na nim hiszpański wirtuoz lutni barokowej Miguel Angel Aldunce. 

drukuj (Koncerty na Kochanowskiego)

  • Koncerty na Kochanowskiego
    Koncerty na Kochanowskiego

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E