Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Artystyczne lato w Pruszczu Gdańskim

Na początku czerwca w Pruszczu Gdańskim rusza intensywny cykl wydarzeń artystycznych i kulturalnych. 11 i 12 czerwca to czas święta miasta, czyli Dni Pruszcza Gdań­skiego. Wkrótce po nich – 2 lipca – czeka nas otwarcie tegorocznej Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.

W drugi weekend czerwca, rozpoczy­nają się XXVII Dni Pruszcza Gdańskiego. W tym roku postanowiliśmy przełamać nieco formułę i zaskoczyć mieszkańców. Na początek na scenie zaprezentują się dzieci z pruszczańskich przedszkoli, a tak­że członkowie sekcji Centrum Kultury i Sportu. Około godz. 15.00 najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w „Lekcji Nie­grzeczności” Teatru Wybrze­że. Około godziny 20.00 na stadionie Centrum Kultury i Sportu wystąpi popularna Saszan, czyli Roksana Pin­dor. 21-letnia wokalistka znana jest z hitów takich jak „Wybrałam” czy „Świat jest nasz”. Po młodej gwieździe wystąpią Fisz Emade jako Tworzywo, czyli bracia Piotr i Bartosz Waglewscy.

Przełamanie formuły wi­doczne będzie z pewnością w niedzielę. Z przyjemno­ścią zapraszam Państwa na koncert zespołu Weekend znanego dzięki hitowi „Ona tańczy dla mnie”. Po „Week­endzie” na scenie pojawi się, przeżywający swój renesans, Zbigniew Wodecki.

Oprócz koncertów, nie zabraknie także pokazów rekonstrukcyjnych czy wy­stawy statków powietrznych. Odbędzie się również turniej wyciskania sztangi oraz pół­maraton rolkarski, który po­nownie wystartuje na osiedlu Wschód. Na zakończenie – jak zwykle planujemy pokaz sztucznych ogni.

Dwa tygodnie po dniach miasta spoty­kamy się na tegorocznej Letniej Scenie. Oprócz oczekiwanego z niecierpliwością sezonu plenerowych wystę­pów Teatru Wybrzeże, któ­ry przygotował tym razem w repertuarze kilka istotnych premier, nie zabraknie także koncertów. Zaczynamy już 3 lipca koncertem zespołu Raz Dwa Trzy. Tydzień później – 10 lipca, zagra Rezerwat. 17 lipca przygrywać nam bę­dzie Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański, 24 lipca spotkamy się z Januszem Radkiem, a 30 lipca na scenie pojawią się ponownie nasi bardzo ostatnio popularni muzycy z Orkie­stry Miasta Pruszcz Gdański. 7 sierpnia zobaczymy i usłyszymy Emilię Komarnicką & Lola Band. 14 sierpnia to kon­cert zespołu Kabanos. Scenę Letnią 2016 zakończymy 21 sierpnia koncertem Kamila Bednarka i 28 sierpnia Kaba­retonem. Wszystkie wydarze­nia, poza Kabaretonem, ruszają o godzinie 20.00.

Sporo dzieje się także w Faktorii. Wehikuł Czasu, żywe spotkania z historią czy nowe atrakcje dla dzieci sprawią, że wiosna i lato w Pruszczu Gdańskim zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie.

  • Dni Pruszcza Gdańskiego 2016
    Dni Pruszcza Gdańskiego 2016

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E