Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański - mają nuty Szpilmana!

Ponad 200 słuchaczy przybyło na sobotni koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez Orkiestrę Miasta Pruszcz Gdański. Przez trzy lata orkiestra dała prawie 50 koncertów, których repertuar był dobierany specjalnie pod gusta mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Orkiestra koncertowała w Faktorii, CKiS, Trąbkach Wielkich oraz gościnnie także w Gdańsku. Muzycy chcieliby także reprezentować miasto na Kociewiu. Według pruszczańskich artystów, mieszkańcy Tczewa czy Starogardu, Pszczółek, Trąbek Wielkich nie mają dostępu do dobrze wykonywanej muzyki klasycznej, ale nie tylko.

Oprócz Mozarta, Bacha czy muzyki barokowej mamy w swoim repertuarze także utwory Anny German, operetkę czy przedwojenne szlagiery - mówią muzycy. Wystarczy tylko wybrać coś dla siebie.

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański liczy obecnie 30 osób. W środowisku muzycznym wyrobiła już sobie wysoką pozycję pod względem profesjonalizmu i elastyczności repertuarowej. Cennym elementem każdego koncertu są bardzo dobrze dobrane zapowiedzi, które wprowadzają słuchaczy w poszczególne utwory.

Wstęp na koncerty jest darmowy, a wszystkie koszty utrzymania orkiestry ponosi miasto Pruszcz Gdański. Muzycy nieustannie poszukują dodatkowych mecenasów. Dzięki staraniom poszczególnych muzyków, udało się okazyjne kupić od profesora Andrzeja Michalskiego pół pokoju nut. To stare, powojenne nuty, dzięki którym orkiestra jako jedyna posiada wiele niezwykłych utworów. Nikt w Polsce nie posiada na przykład nut do "Tanga Nocą" autorstwa Władysława Szpilmana. Można je było usłyszeć w listopadzie 2015.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E