Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Złombol rusza z Pruszcza Gdańskiego

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza w piątek na Faktorię w Pruszczu Gdańskim. O godzinie 10.00 – 10.30, ruszą stamtąd na start do Katowic pomorscy automobiliści, biorący udział w tegorocznej edycji kultowego rajdu „Złombol”.

Z Pruszcza ruszą kwiaty polskiej motoryzacji: Polonezy, Żuki, Fiaty 125 i najprawdopodobniej „Maluch”. „Złombol”, to ekstremalna wyprawa samochodami produkcji lub konstrukcji KDL. Celem wyprawy jest zbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci ze Śląskich domów dziecka.

Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji, do słynnego Loch Ness, do Archaia Olympia w Grecji, na Nordkapp i do imprezowej stolicy Lloret de Mar. 9 edycja Złombolu, która wystartuje 15 sierpnia z Katowic wiedzie przez Czechy, Szwajcarię, Liechtenstein, Austrię i Włochy, do Passo Dello Stelvio, słynnej przełęczy, zwanej “królową Alp”.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E