Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Wakacje u Szekspira

„Wakacje u Szekspira” to bezpłatny projekt dający młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z czterech miast województwa pomorskiego sposobność przeżycia wyjątkowej wakacyjnej przygody w teatrze. W dniach 12, 13, 14, 19, 20 oraz 21 sierpnia 2015 roku zorganizujemy sześć całodniowych wycieczek z miejscowości partnerskich. Każdorazowo przeznaczone będą dla 40-osobowych grup młodzieży, która w towarzystwie czterech opiekunów i ratownika medycznego przybędzie do Gdańska. Cztery instytucje współpracujące z nami przy relizacji projektu to: Słupski Ośrodek Kultury, Wejherowskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

TERMINY WYJAZDÓW:

12.08 – Wejherowo

13.08- Słupsk

14.08- Tczew

19.08- Wejherowo

20.08- Pruszcz Gdański

21.08- Słupsk

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY, ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna ilość uczestników na jednym wyjeździe to 40 osób. Od uczestników poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Formularz (do pobrania) jest dostępny również w siedzibie CKiS (ul. Chopina 34).

HARMONOGRAM WYJAZDU:

9:00 – Zbiórka pod CKiS

9:15 – Wyjazd autokarem do Gdańska

10:30 – 14:30 Warsztaty teatralne (Gdański Teatr Szekspirowski, Teatr w Oknie)

14:30 – 15:00 – Przerwa obiadowa (organizator zapewnia wyżywienie)

15:15 – 16.00 Lekcja o teatrze elżbietańskim, zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego z przewodnikiem

16:30 – 19:30 Spektakl „Wesołe kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (koprodukcja z Teatrem Wybrzeże)

19:45 – Zbiórka pod teatrem

20:00 – Wyjazd z Gdańska

21:00 – Przyjazd pod CKiS

Po przyjeździe do Gdańska młodzież zostanie podzielona na dwie grupy warsztatowe (kryterium decydującym o przydziale będzie wiek), z których każda odbędzie 4-godzinne warsztaty teatralne (przeprowadzone w dwóch częściach z krótką przerwą). Zaprosiliśmy do współpracy trenerów specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a zarazem reprezentujących różne dziedziny teatru: Marzenę Wojciechowską-Orszulak, Urszulę Kowalską, Annę Iwasiutę-Dudek oraz Mateusza Kowalskiego. Tematyka wszystkich warsztatów oscylować ma wokół podstawowych narzędzi pracy aktora, chcielibyśmy zarazem aby punktem wyjścia dla każdego z nich była tematyka "Wesołych kumoszek z Windsoru" Williama Szekspira. Elementem wspólnym warsztatów będzie skupienie się na na wydobyciu elementów humorystycznych z "Wesołych kumoszek" oraz stworzeniu krótkich etiud teatralnych lub scenek dramowych, w których uczestnicy spróbują przełożyć tematy i problemy obecne w sztuce na rzeczywistość i pracować na ich podstawie. Poszczególne zajęcia w zależności od osoby prowadzącej oparte będą na różnych konwencjach teatralnych i technikach pracy z ciałem, zawierać będą np. elementy pracy z rekwizytem czy kostiumem, oparte będą na pantomimie itd. Celem zajęć będzie praca nad umiejętnościami przydatnymi nie tylko na scenie, ale i w życiu: chcemy, aby warsztaty skupiły się na nauce swobodnego bycia na scenie i budowania postaci, aby sprzyjały przełamywaniu barier, uczucia wstydu i strachu przed publicznością oraz radzenia sobie ze stresem.

Po odbytych warsztatach uczestników czekać będzie przerwa obiadowa (organizator zapewnia wyżywienie), następnie zaś wszyscy spotkają się ponownie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na zorganizowanym zwiedzaniu teatru z profesjonalnym przewodnikiem. Uczestnicy projektu będą mogli nie tylko przyjrzeć się z bliska nowoczesnej technice Sali Głównej teatru czy przejść się po licznych korytarzach i zakamarkach, lecz również posłuchać o samym Szekspirze, o teatrze elżbietańskim i jego cechach oraz czasach, w których istniał, a także o bogatej tradycji teatralnej Gdańska i genezie powstania sceny elżbietańskiej w Gdańsku XXI wieku. Następnie wszystkich uczestników czekać będzie wyjątkowe teatralne przeżycie, przenoszące ich w czasy o których przed chwilą mogli posłuchać z ust przewodnika, czyli spektakl „Wesołe Kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera (stworzony w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże). Zapewnimy wszystkim uczestnikom bilety na miejsca stojące najbliżej sceny, gwarantujące – podobnie jak w czasach elżbietańskich – bezpośredni i żywy kontakt z aktorami oraz możliwość zupełnie niestandardowego uczestniczenia w spektaklu. Po zakończeniu spektaklu uczestnicy zbiorą się pod Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i w towarzystwie opiekunów i ratownika medycznego odjadą do miejscowości z której przybyli.

ZAPISY:

PRUSZCZ GDAŃSKI
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
ul. Fryderyka Chopina 34, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. 609 750 560, e-mail: ckis@pruszcz-gdanski.pl

WEJHEROWO
Wejherowskie Centrum Kultury
ul. Sobieskiego 255, 84-200 Wejherowo
tel. 58 672 27 75, 501 047 249

SŁUPSK
Słupski Ośrodek Kultury
ul. Braci Gierymskich 1, 76-200 Słupsk
tel. 730 821 454, e-mail: g.keller@sok.slupsk.pl

TCZEW
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew
tel. 58 5310707 w. 42, 693 368 191, e-mail: jgrabowska@ckis.tczew.pl

KOORDYNACJA:

Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1, 80-818 Gdańsk

Dorota Sentkowska, tel. 58 322 04 14, 533 333 855, e-mail: dorota.sentkowska@teatrszekspirowski.pl

Więcej informacji o projekcie: www.teatrszekspirowski.pl

Organizator: Gdański Teatr Szekspirowski

Partnerzy: Słupski Ośrodek Kultury, Wejherowskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense

Dofinansowanie: MKiDN, Kultura Dostępna

Patronat medialny: TVP Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe, naszemiasto.pl, Pomorze Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E