Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

O Bałtyku w Muzeum Morskim oraz na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim

Młodzi badacze z całej Europy wezmą udział międzynarodowej konferencji naukowej na temat historii krajów nadbałtyckich. Wydarzenie odbywać się będzie w Centralnym Muzeum Morskim i na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

- Pomiędzy 11 a 13 września, na  konferencji naukowej „Origines et mutationes circa principio Mare Balticum”, gościć będziemy ponad 30 historyków, archeologów i historyków sztuki z polskich, a także europejskich ośrodków naukowych – mówi Aleksandra Girszowt, współorganizator konferencji. – Parterami wydarzenia są Centralne Muzeum Morskie i Miasto Pruszcz Gdański. Konferencja ma na celu przeanalizowanie transferów w dziedzinie demografii, polityki, wojskowości i kultury – w krajach leżących nad Morzem Bałtyckim między IX a XVII wiekiem.

Młodym historykom z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy postanowili zorganizować konferencję zależy zwłaszcza na ukazaniu procesów, a nie tylko wąskiej interpretacji wydarzeń. – To naprawdę spore przedsięwzięcie. W wydarzeniu weźmie bowiem udział ponad 30 badaczy różnych specjalności z krajowych i europejskich ośrodków naukowych – dodaje Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. - Tak szerokie ujęcie powoduje, że słuchacze będą mogli poznać zarówno najświeższe informacje dotyczące badań archeologicznych w Skandynawii, jak i szczegóły brytyjskiej dyplomacji w XVII-wiecznym Gdańsku.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E