Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Sierpień z Faktorią

Nie da się ukryć, że amfiteatr Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria, stanowi jeden z ważniejszych punktów kulturalnych w Trójmieście. Publiczność pokochała weekendowe spotkania z teatrem i muzyką. W lipcu na koncerty i spektakle przybyło w sumie ponad 11 tysięcy widzów!

Połowa wakacji za nami, a my nie zwalniamy tempa. Dla wszystkich miłośników teatru i dobrej muzyki, Faktoria Kultury szykuje kolejne atrakcje. Zapraszamy do spędzania sierpniowych weekendów wraz z Faktorią Kultury!

Pierwszy sierpniowy weekend rozpoczynamy pod znakiem Sceny Letniej Teatru Wybrzeże. W sobotę, 2 sierpnia o 21.00 zapraszamy na sztukę Radosława Paczochy "FAZA DELTA" (tylko dla widzów dorosłych), w reżyserii Adama Orzechowskiego. Ludzie pod wpływem alkoholu i narkotyków często tracą kontakt z rzeczywistością. Może to być szkodliwe nie tylko dla nich, ale również dla otoczenia. Tak się dzieje z bohaterami "Fazy Delta", którzy przy pomocy używek postanawiają umilić sobie sobotni wieczór. "Ostra faza" Miśka, Mastodonta, Liszaja i Justyny kończy się tragicznie - śmiercią przypadkowych osób, które znalazły się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie.

W niedzielę 3 sierpnia coś dla młodszej publiczności. O 16.00 zapraszamy dzieci do czytania wraz z Teatrem Miniatura. Spotkaniu będzie towarzyszyło stoisko Wydawnictwa EneDueRabe, z wartościowymi książkami dla najmłodszych.

Niedzielny wieczór rozpoczniemy koncertem Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański. Tym razem tematem przewodnim będzie poezja śpiewana Ernesta Brylla (muzyka: Piotr Jan Ulatowski, śpiew: Beata Andreszewicz). Ernest Bryll to polski poeta, pisarz, dziennikarz i autor tekstów piosenek. Jest absolwentem II-ego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1974-1978 był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Oprócz działalności na niwie literatury i mediów, w latach 1991-1995 Bryll pełnił rolę ambasadora Rzeczypospolitej w Irlandii. Teksty piosenek pisze od roku 1965. Jego utwory wykonywali m.in. zespoły: 2 plus 1, Myslovitz, Skaldowie i Waganci oraz wokaliści: Stan Borys, Halina Frąckowiak, Marek Grechuta, Halina Kunicka, Bernard Ładysz, Czesław Niemen, Daniel Olbrychski, Jerzy Połomski, Krystyna Prońko, Łucja Prus, Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, Andrzej Rybiński, Urszula Sipińska, Józef Sojka czy Katarzyna Gärtner

  • Sierpień z Faktorią

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E