Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Jamnik i Polonez Coupe na Faktorii

Słynna PRL-owska limuzyna, na bazie przedłużonego Fiata 125p, kultowy Polonez Coupe, a także replika taksówki z filmu „Zmiennicy”. W sobotę o godzinie 16.00 na Faktorii pojawią się wraz ze swoimi – często bardzo unikatowymi pojazdami, miłośnicy pojazdów rodem z Żerańskiej FSO.

- Powodem przyjazdu jest pierwszy tegoroczny zlot klubu FSO Pomorze, zrzeszającego miłośników samochodów „Made In Poland”. – mówi Bartosz Gondek, Rzecznik Burmistrza Pruszcza Gdańskiego - Członkowie stowarzyszenia spotkali się po raz pierwszy w 2011 roku na Pomorskim Forum FSO, które w bardzo dynamicznym tempie zmieniło się w prężne stowarzyszenie. Dziś pod szyldem FSO Pomorze działa ponad 250 osób, w większości z Trójmiasta i okolic.

W ich garażach znajdziemy prawdziwe białe kruki, takie Polonez Coupe, którego prototyp powstał w 1975 roku we Włoszech. Auto wyprodukowano w niewielkiej, informacyjnej serii 40 sztuk. Kolejną rzadkością w zbiorach stowarzyszenia jest przedłużony Fiat 125p. Auto powstało w bardzo krótkiej serii w OBRSO w Falenicy. Ze 100 egzemplarzy do dziś przetrwały zaledwie trzy. Oba samochody, a także wiele innych ciekawych pojazdów, które opuściły bramy FSO i FSM, pojawią się w sobotę 15 marca, o godzinie 16.00 na Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

  • Polonez Coupe (fot. Adam Fleks)
    Polonez Coupe (fot. Adam Fleks)

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E