Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Bez problemów i pomyślnie przebiega II etap remontu Kanału Raduni

- Prace realizowane są na odcinku od ulicy Raciborskiego, do kładki dla pieszych w ciągu ul. Wojska Polskiego - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny. - Przebudowa polega na rozebraniu istniejących umocnień i zbudowaniu nowych, remoncie przyczółków mostów i kładek. Wykonujemy także nowe barierki na prawym brzegu. Przy kościele na Wojska Polskiego pojawi się zejście do kanału, wykonane z kostki i kamiennych krawężników. Schodki pojawią się także przy budynku Prokuratury.

Ciekawostką są urządzenia podczyszczające, które zostaną zamontowane na kanalizacji deszczowej. Do końca sierpnia udało się wykonać ponad 80 procent zakładanych robót. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek listopada. Całość prac będzie kosztować według umowy z wykonawcą - firmą Skanska 16 500 000 złotych.

Kanał Raduni wybudowali w latach 1310 - 1338 Krzyżacy. Rolą 13,5 kilometrowego cieku wodnego było zapewnienie dopływu świeżej wody do potrzeb gospodarczych i obronnych Gdańska. Współcześnie kanał to jeden z najciekawszych przykładów dawnej sztuki hydrotechnicznej i zabytek rejestrowy.

 

  • Trwające prace (fot. K. Moszczyńska)
    Trwające prace (fot. K. Moszczyńska)

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E