Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

PIT-y za otrzymanie stypendium za wyniki w nauce / osiągnięcia sportowe

Urząd Miasta Pruszcz Gdański rozpoczął wystawianie PIT-ów dla uczniów, którzy otrzymali stypendia Burmistrza Pruszcza Gdańskiego w roku 2017 (dotyczy kwot faktycznie wypłaconych w danym roku).

Informacja o wysokości wypłaconego stypendium, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 40b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, znajduje się na str. 1 formularza PIT-8C, w części E i zawiera dane "kwota wypłacona", "kwota wolna od podatku dochodowego", "kwota po odliczeniu kwoty wolnej od podatku" oraz "zaliczka pobrana przez płatnika". Zgodnie z ustawą kwota wolna od podatku w ciągu roku wynosi 3.800 zł. Stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego nie przekracza ww. kwoty. Zatem kwota stypendium będzie widoczna w kolumnie "kwota wypłacona" i "kwota wolna", zaś pozostałe dwie kolumny będą zawierać wartość "0".

Uczeń, który otrzymywał stypendium również z innego źródła (od fundacji lub innego organu np. Starosty, Marszałka) zobowiązany będzie złożyć do Urzędu Skarbowego deklarację podatkową, jeżeli suma kwot przekroczy kwotę wolną od podatku.

Sporządzenie informacji PIT-8C jest obowiązkiem wypłacającego stypendium, którą dostarcza zarówno stypendystom, jak i Urzędowi Skarbowemu w Pruszczu Gdańskim, do końca miesiąca lutego roku następującego po roku, w którym dokonano wypłat.

drukuj (PIT-y za otrzymanie stypendium za wyniki w nauce / osiągnięcia sportowe)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E