Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Rekonstrukcja Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego – etap I w Pruszczu Gdańskim

Termin realizacji: 2006 -2007

Budżet projektu: 1 728 329,92 Euro

Dofinansowanie: 1 296 247,44 Euro

Wkład własny: 432 082,48 Euro

Promesa ministra kultury i dziedzictwa narodowego: 374 000 zł

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Litwa-Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej Interreg III A / TACIS CBC oraz w ramach Programu Operacyjnego, „PROMESA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO”

Projekt pn. „Rekonstrukcja międzynarodowego szlaku bursztynowego – etap I w Pruszczu Gdańskim” realizowany jest w ramach Działania 1.4 1 Priorytetu Programu Inicjatyw Wspólnotowych INTERREG III / TACIS CBC – Rozwój turystyki i infrastruktury turystycznej przyczyniający się do rozwoju obszaru przygranicznego.

Celem ogólnym projektu było odtworzenie i promocja szlaku bursztynowego okresu rzymskiego, który przebiegał w tej części wybrzeża Bałtyku oraz ogólna promocja dziedzictwa kulturowego i turystyki.

W ramach realizacji projektu powstało ok. 2700 metrów oznakowanego i wystylizowanego szlaku bursztynowego o charakterze szlaku pieszo-rowerowego oraz  Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy o powierzchni ok. 5 ha.

Partnerzy projektu (Gmina Miejska Pruszcz Gdański, Samorząd Miasta i Regionu Silute na Litwie oraz miasto Sławsk z Obwodu Kaliningradzkiego) mieli za zadanie wymianę doświadczeń w zakresie promocji dziedzictwa kulturowego, określenie wspólnej strategii promocji turystycznej oraz dalszej rozbudowy szlaków kulturowych.

Projekt jest bezpośrednią kontynuacją zrealizowanego w ramach Phare 2002 CBC Euroregion Bałtyk projektu „Szlak bursztynowy przez Pruszcz i Żuławy”, w ramach którego powstała dokumentacja techniczna, studium wykonalności i raport o oddziaływaniu na środowisko naturalne wykorzystywane do realizacji obecnego projektu.

Grupami docelowymi projektu są: mieszkańcy obszaru przygranicznego (dzięki wzmocnieniu potencjału gospodarczego uzyskają nowe możliwości zatrudnienia w sektorze turystyki), turyści (zyskają nowy, markowy produkt turystyczny i będą się mogli zapoznać z dziedzictwem kulturowym tego obszaru) oraz przedsiębiorcy ( uzyskają możliwość rozwoju usług w sektorze turystyki).
 

drukuj (Rekonstrukcja Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego – etap I w Pruszczu Gdańskim)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E