Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Historia, Kryzys i Faktoria

To już jutro! Po raz piąty w Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się konferencja naukowa „Origines et Mutationes”. 6 i 7 września historycy z Polski i zagranicy będą rozmawiać m.in. o kryzysach od starożytności po XIX wiek. Udział w konferencji zadeklarowało ponad dwudziestu pięciu badaczy z ośrodków naukowych w Polsce, Szwecji, Maroko i Austrii.

Tango, Folk i Edith Piaf - nadzwyczajny koncert w Amfitearze w Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

Zagan Acoustic znany jest doskonale melomanom na Północy Polski. Zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku od ponad 10 lat koncertuje na scenach muzycznych całej Europy.

Noc Świętojańska w Faktorii

Zapraszamy do świętowania najbardziej magicznej letniej nocy w Faktorii.

O historii prawa na Faktorii w Pruszczu Gdańskim

To już pojutrze! W czwartek na Faktorii w Pruszczu Gdańskim spotkają się specjaliści od historii prawa z Polski i Europy. Okazją będzie czwarta już edycja konferencji Origines et Mutationes, która odbędzie się 7-8 września.

Prawo i Historia we wrześniu na Faktorii

Specjaliści od historii prawa z Polski i Europy spotkają się 7 i 8 września na Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Powodem będzie czwarta już edycja konferencji Origines et Mutationes.

Dawid kontra goliat na Faktorii!

Podczas sobotniego Wehikułu Czasu w Pruszczu Gdańskim zmierzy się Piotr Celej oraz Krzysztof Drozda. Pan Krzysztof prawo do uczestnictwa wylicytował podczas aukcji charytatywnej WOŚP.

Wehikuł Czasu wkrótce na Faktorii w Pruszczu Gdańskim - Startujemy!

To już zaraz! Piątego sierpnia - na Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim ruszy trzeci Wehikuł Czasu, czyli niezwykła podróż przez wieki, od średniowiecza do końca II Wojny Światowej.

1 maja 2017 - Piknik rodzinny

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny na Faktorię Handlową, tego dnia będzie na Państwa czekać wiele atrakcji! Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, na terenie Faktorii rozłożone będą koce, będzie można miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Relacja z Jarmarku Wielkanocnego na Faktorii.

Wielkanocny Jarmark na Faktorii już za nami. Na odwiedzających czekało moc atrakcji między innymi: zabawy na świeżym powietrzu, gra terenowa, zajęcia plastyczne oraz lokalni artyści ze wspaniałym rękodziełem.

V Jarmark Bożonarodzeniowy

Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim serdecznie zaprasza w dniach 3-4.12.2016 r w godzinach 11:00-17:00 na V Jarmark Świąteczny.

Warsztaty dla dzieci z tworzenia ozdób świątecznych

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się jaką techniką wykonać kilka prostych dekoracji, które będą pięknie prezentować się na Bożonarodzeniowym drzewku.

Historycy z całej Europy ponownie przyjadą do Pruszcza Gdańskiego

W dniach 7-9 września w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktorii w Pruszczu Gdańskim odbędzie się trzecia edycja konferencji Origines et Mutationes.

Bursztynowa Noc Muzeów w Faktorii

Zapraszamy 21.05.2016 r. na Bursztynową Noc Muzeów w Faktorii.

Starożytna karuzela i machiny oblężnicze w Pruszczu Gdańskim

W miniony weekend, pojawiły się na Faktorii w Pruszczu Gdańskim działające rekonstrukcje machin oblężniczych. Nie jest to wystawa czasowa – machiny pozostaną w Pruszczu Gdańskim na stałe. Wśród nich pojawiła się starożytna karuzela.

Rzemiosło u schyłku starożytności

Dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Toruniu udostępniamy Państwu fragment wystawy „Przedmioty pożądania. Handel wymiana i grabież na ziemiach polskich u schyłku starożytności” autorstwa E. Bokiniec, wg pierwotnej aranżacji plastycznej S. Lackowskiego.

Faktoria Kultury – Lipali, Powiat Gdański i Saur Neptun Gdańsk

Powiat Gdański udzielił pomocy finansowej w formie dotacji celowej Miastu Pruszcz Gdański, w wysokości 60 000 złotych, na wsparcie realizacji projektu „Faktoria Kultury”, realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Faktorii Handlowej

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek (07.05.2015 r.) do Faktorii Handlowej, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Festiwal Kapusty

W dniu 7 września 2014 r. zapraszamy do Faktorii na Festiwal Kapusty. W programie m.in.: jarmark wyrobów regionalnych, konkurs w szatkowaniu kapusty, a dla dzieci dekorowanie "kapuścianego łba" i wiele innych atrakcji.

Portrety owocowo-warzywne w stylu Giuseppe Arcimboldo

Już w najbliższą sobotę zapraszamy miłośników warzyw i owoców na warsztaty plastyczne z tworzenia portretów w stylu Giuseppe Arcimboldo w Faktorii. Startujemy o godzinie 15.00.

Święto Kowalstwa

Już w najbliższą niedzielę, 29 czerwca 2014 r., serdecznie zapraszamy do Faktorii na Święto Kowalstwa.

Noc Świętojańska

Serdecznie zapraszamy na Noc Świętojańską w Faktorii. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 w dniu 22 czerwca 2014 r.

Europejska Noc Muzeów

Już 17 maja 2014 roku w Faktorii Handlowej odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Imprezę rozpocznie zlot zabytkowych samochodów marki Citroen, które staną na trakcie prowadzącym do Faktorii. Przewidywane rozpoczęcie zlotu godz. 17:00.

Konferencja "Nowe trendy w turystyce"

28 marca 2014 r. w Gdańsku, w Hotelu Mercure Hevelius, odbyła się konferencja "Nowe trendy w turystyce", zorganizowana przez Gdańską Organizację Turystyczną. Partnerem tego przedsięwzięcia była Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim.

Warsztaty w Faktorii

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 6. kwietnia 2014 r. na warsztaty do Faktorii. Wspólnie zbudujemy palmę wielkanocną oraz poznamy kilka ciekawostek o zwyczajach świątecznych.

Cały świat naukowy w Pruszczu Gdańskim

„Military Aspects of War” – tak nazywa się niezwykle prestiżowa konferencja naukowa, która jutro rano ruszy w Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Tuż przed Nocą Muzeów do Pruszcza Gdańskiego zjadą się naukowcy z uniwersytetów z całego świata. Gospodarzem konferencji będzie Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Jarmark świąteczny w Faktorii Handlowej

Zapraszamy na jarmark świąteczny, który odbędzie się w Faktorii Handlowej w dniach 7-8.12.2013 r. w godzinach od 12:00 do 18:00!

Wikingowie z Truso

Zapraszamy na kolejne pokazy z udziałem Wikingów z Truso. W zeszłym roku spaliliśmy gród, w tym roku przedstawimy, jak wikingowie żegnali swoich bliskich w drodze do Valhalli.
 

Rycerskie Pokazy Konne

Zapraszamy na największe w tym sezonie pokazy! Już w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, od godziny 12 na terenie Faktorii tętnić będzie życiem! Głównymi atrakcjami będą pokazy konne.

Warsztaty historyczne dla dzieci

18 sierpnia (niedziela) odbędą się kolejne warsztaty historyczne dla dzieci. Tym razem najmłodsi będą mieli okazję przejść porządny trening łuczniczy.

Pomyśl życzenie na Faktorii

W noc z poniedziałku na wtorek czeka nas niezwykłe widowisko. Roje meteorów zwanych perseidami, czyli tzw. spadające gwiazdy pojawią się licznie na niebie.

Ostatni, duży pokaz sokolnictwa!

W sobotę, 10 sierpnia, odbędzie się ostatni już w tym sezonie, duży pokaz sokolnictwa!

Zapraszamy na warsztaty historyczne!

28 lipca (niedziela) o godzinie 15:00 zapraszamy najmłodszych i nie tylko na kolejne warsztaty historyczne.

Zapraszamy na pokaz sokolnictwa!

W sobotę 27 czerwca, odbędzie się kolejny w tym sezonie, duży pokaz sokolnictwa!

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E