Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Wkrótce rozpoczęcie składania wniosków w VI edycji Budżetu Obywatelskiego 2020

Szanowni mieszkańcy!

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Zgodnie z harmonogramem VI edycji, w okresie od 1 do 30 kwietnia 2019 r. mieszkańcy będą mogli składać propozycje projektów, które będą podlegać ocenie merytorycznej i późniejszemu głosowaniu mieszkańców.

W ramach bieżącej edycji będą mogły być zgłaszane zadania o wartości jednostkowej nieprzekraczającej kwoty 150 000 zł, mieszczące się w kompetencji gminy, które są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, z wyjątkiem projektów wymagających wydania pozwolenia na budowę, które są możliwe do realizacji w okresie dwóch lat tj. 2019-2020. Dopuszczone jest także składanie wniosków dotyczących inwestycji realizowanych na ogólnodostępnym terenie, przyległym do budynków szkół i placówek oświatowych. W przypadku zadań, które wymagają lokalizacji na określonym terenie, musi on stanowić mienie Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański, nieobciążone na rzecz osób trzecich.

      Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok może zgłosić:

  1. każdy mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego (w przypadku osób w wieku poniżej 16 roku życia, które składają wniosek wymagane jest dołączenie zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w procesie Budżetu Obywatelskiego),
  2. organizacja pozarządowa, której siedziba, siedziba oddziału  lub realizacja zadań publicznych odbywa się na terenie Miasta Pruszcz Gdański na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Zgłaszanie projektów do realizacji zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie poprzez wypełnienie i złożenie formularza, dostępnego na stronie internetowej miasta www.pruszcz-gdanski.pl, w Biurze Rady Miasta Pruszcz Gdański oraz w punkcie informacyjnym na parterze siedziby Urzędu Miasta lub poprzez bezpośrednie wypełnienie on-line stosownego formularza elektronicznego. W przypadku wypełnienia formularza zgłoszeniowego on-line należy dodać załącznik z zeskanowana listą podpisów popierających daną propozycję oraz w przypadku małoletnich autorów projektu zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w konsultacjach Budżetu Obywatelskiego.

Składając wniosek należy pamiętać, aby każdy projekt był poparty przez co najmniej 15 mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. 

Każdy uprawniony mieszkaniec naszego miasta może poprzeć więcej niż jedną propozycję zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego.

Serdecznie zapraszam mieszkańców naszego miasta do czynnego uczestnictwa w procesie współtworzenia Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.                                    

                                                                                                                        BURMISTRZ

                                                                                                                      Janusz Wróbel

Pruszcz Gdański, dnia 28 marca 2019 r.

drukuj (Wkrótce rozpoczęcie składania wniosków w VI edycji Budżetu Obywatelskiego 2020)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E