Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Zgaśmy światła 30 marca o godz. 20.30!

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Pruszcz Gdański już od wielu lat aktywnie włącza się do akcji i wygasza Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy. W tym roku również zgasimy światło na Faktorii.

Godzina dla Ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w ciągu czterech lat akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku promowana była idea ochrony Puszczy Karpackiej, wcześniej potrzebę ochrony jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce - Wisły, poprzednio ochronę populacji wilka w Polsce, a przed czterema laty krytycznie zagrożoną bałtycką populację morświna.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku WWF chce edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. WWF chce również pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Na stronie godzinadlaziemi.pl będzie można złożyć podpis pod apelem w tej sprawie.

O godz. 20.30 w sobotę 30 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do aktywnego uczestnictwa w akcji i wyłączenia świateł  na symboliczną godzinę.

Poprzez udział w akcji zaświećmy przykładem i dołączmy do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz jedenasty pokażą światu, że działając razem możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

drukuj (Zgaśmy światła 30 marca o godz. 20.30!)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E