Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Złożenie wniosku o 500 + do 30.09.2019 r. warunkiem otrzymania świadczenia 500 + na pierwsze dziecko od lipca!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim przypomina mieszkańcom gminy miejskiej Pruszcz Gdański, że warunkiem otrzymania świadczenia 500+ na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, jest złożenie wniosku do 30 września.

To już ostatnia chwila, aby otrzymać 500+ z wyrównaniem od 1 lipca. Można to zrobić przez internet lub osobiście.

Po ważnych zmianach od 1 lipca br. świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko, bez względu na dochód rodziny a rodzic lub opiekun musi złożyć jeden wniosek na wszystkie dzieci. Od 1 lipca zostanie przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie jest wypłacane 500+), natomiast od 1 października na pozostałe dzieci (na które 500+ jest przyznane do końca września).

Osoby ubiegające się o 500+ mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najprostsza, szybka i najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Tym bardziej, że wniosek o 500+ w porównaniu do poprzednich lat, jest dużo mniej skomplikowany i nie ma konieczności wykazywania oraz dokumentowania dochodów członków rodziny.


 A P E L 

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców gminy wiejskiej Pruszcz Gdański, tj. miejscowości: Arciszewo, Będzieszyn, Bogatka, Borkowo, Borzęcin, Bystra, Cieplewo, Dziewięć Włók, Goszyn, Jagatowo, Juszkowo, Krępiec, Lędowo, Łęgowo, Malentyn, Mokry Dwór, Przejazdowo, Radunica, Rekcin, Rokitnica, Roszkowo, Rotmanka, Rusocin, Straszyn, Świńcz, Weselno, Wiślina, Wiślinka, Wojanowo, Żukczyn, Żuława i Żuławka, aby składały swoje wnioski (osobiście, czy też elektronicznie), do urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie Dobry Start oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Dla osób wymienionych powyżej miejscowości jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie, ul. Długa 20a, 83-031 Łęgowo.

drukuj (Złożenie wniosku o 500 + do 30.09.2019 r. warunkiem otrzymania świadczenia 500 + na pierwsze dziecko od lipca!)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E