Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Program "Dobry Start" 2019

Od 1 lipca 2019 r. ponownie rusza program rządowy „Dobry start”, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenia będą wypłacane do 24 roku życia. Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie „Dobry start” nie przysługuje.

Wnioski o wypłatę świadczenia „Dobry start” będzie można składać od 1 lipca drogą elektroniczną za pomocą bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia, . Wniosek o świadczenie „Dobry start” należy złożyć w gminie, w której mieszkamy.

Od 1 sierpnia przyjmowane będą wnioski składane drogą tradycyjną (papierowo). Mieszkańcy miasta Pruszcz Gdański mogą złożyć wniosek w Sekcji Świadczeń Rodzinnych MOPS w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Niepodległości 9, w godzinach przyjęć interesantów:

 • 1 - 30 sierpnia 2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00,
 • od 2 września 2019 r.: poniedziałek 8.00 – 16.00,  wtorek – czwartek 7.30 – 15.30.

Wzór wniosku dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/ii-dobry-start

W przypadku złożenia w okresie lipiec-sierpień prawidłowo wypełnionego i  kompletnego wniosku, jego rozpatrzenie i wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września danego roku. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ostatnim terminem złożenia wniosku „Dobry start” jest miesiąc listopad.

Od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną w Sekcji Świadczeń Rodzinnych oraz Funduszu Alimentacyjnym MOPS w Pruszczu Gdańskim będzie można również składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. W trosce o Państwa wygodę i usprawnienie obsługi, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną już od lipca.

Prosimy o uważne i  kompletne wypełnienie wniosku, co znacznie skróci czas oczekiwania na jego rozpatrzenie.

Godziny pracy MOPS:

 • 1 - 30 sierpnia 2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.
 • od 2 września 2019 r. w godzinach pracy MOPS: poniedziałek 8.00 - 16.00, wtorek - czwartek 7.30 - 15.30, piątek - dzień wewnętrzny, interesanci nie są obsługiwani.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji Programu „Dobry Start” można uzyskać pod numerem tel. 58 683 43 29 lub 58 692 17 30.


 A P E L 

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców gminy wiejskiej Pruszcz Gdański, tj. miejscowości: Arciszewo, Będzieszyn, Bogatka, Borkowo, Borzęcin, Bystra, Cieplewo, Dziewięć Włók, Goszyn, Jagatowo, Juszkowo, Krępiec, Lędowo, Łęgowo, Malentyn, Mokry Dwór, Przejazdowo, Radunica, Rekcin, Rokitnica, Roszkowo, Rotmanka, Rusocin, Straszyn, Świńcz, Weselno, Wiślina, Wiślinka, Wojanowo, Żukczyn, Żuława i Żuławka, aby składały swoje wnioski (osobiście, czy też elektronicznie), do urzędu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie Dobry Start oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Dla osób wymienionych powyżej miejscowości jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie, ul. Długa 20a, 83-031 Łęgowo.

drukuj (Program "Dobry Start" 2019)

 • Program Dobry Start
  Program Dobry Start
 • Program Dobry Start
  Program Dobry Start

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E