Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Komunikat dla osób pobierających wypłaty świadczeń w kasie MOPS

Prosimy wszystkich świadczeniobiorców, którzy jeszcze nie podali numeru konta, na który będzie można przelać należne świadczenia o przekazanie tej informacji pilnie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim.

Przypominamy, termin składania wniosków „Dobry start” upływa 30 listopada 2019 r.

Świadczenie „Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Złożenie wniosku o 500 + do 30.09.2019 r. warunkiem otrzymania świadczenia 500 + na pierwsze dziecko od lipca!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim przypomina mieszkańcom gminy miejskiej Pruszcz Gdański, że warunkiem otrzymania świadczenia 500+ na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, jest złożenie wniosku do 30 września. To już ostatnia chwila, aby otrzymać 500+ z wyrównaniem od 1 lipca. Można to zrobić przez internet lub osobiście.

Program "Dobry Start" 2019

Od 1 lipca 2019 r. ponownie rusza program rządowy „Dobry start”, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenia będą wypłacane do 24 roku życia. Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie „Dobry start” nie przysługuje.

"Rodzina 500 plus" 2019

Realizatorem Programu „Rodzina 500 plus” i Dobry Start dla mieszkańców miasta Pruszcz Gdański jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mieszczący się w Pruszczu Gd. przy ul. Niepodległości 9. Od 1 lipca czeka nas kilka zmian, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E