Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Start inwestycji związanych z BO 2017

Wiosna! To oznacza, że za chwilę ruszą prace przy inwestycjach związanych z Budżetem Obywatelskim Miasta Pruszcz Gdański za rok 2017. Przypomnijmy – w tym roku zrealizowanych ma zostać sześć zadań na kwotę 550 000 złotych. Są to: pruszczańska plaża miejska, system tras rowerowych, rewitalizacja parku przy Kanale Raduni z zachowaniem starych drzew, budowa małego miasteczka ruchu drogowego z rowerowym torem przeszkód przy SP 3, park dębowy i zamgławiacze.

Start inwestycji związanych z Budżetem Obywatelskim to dobra okazja do przypomnienia dwóch poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego z lat 2015 – 2016. Z ogólnej liczby 26 wniosków zrealizowano już 19. W trakcie realizacji są cztery wnioski. Nie zrealizowano zaś z przyczyn kosztowych lub technicznych trzech.

Dzięki dwóm dotychczasowym edycjom Budżetu Obywatelskiego w przestrzeni miejskiej pojawiły się między innymi: park piknikowy z grillem i paleniskiem, prowadnice rowerowe na schodach przy wiadukcie, park dla psów we wschodniej części miasta, hot spoty, dwa fit parki czy sygnalizacja świetlna przy ulicy Cichej. Uporządkowano tereny i dodano małą architekturę w wielu miejscach miasta. Buduje się kino przy CKiS i toaleta publiczna.

Jak zauważa Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, z roku na rok składanie wniosków i realizacja projektów Budżetu Obywatelskiego, przebiega coraz sprawniej a projekty skuteczniej trafiają w potrzeby nawet niewielkich grup mieszkańców Miasta. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne rozdanie Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na rok 2018.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E