Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

III edycja Budżetu Obywatelskiego na rok 2017

Szanowni mieszkańcy!

Z dniem 1 kwietnia 2016 r. rozpocznie się już III edycja Budżetu Obywatelskiego dla miasta Pruszcz Gdański na rok 2017. Każdy mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, który ukończył 16 rok życia będzie mógł uczestniczyć w jego tworzeniu.

Tegoroczny budżet Budżetu Obywatelskiego wyniesie aż 3 200 000 zł z uwagi na koszty znacznie przekraczające kwoty zakładane na realizację zadań dużych, zgłoszonych w roku 2015 (kino z salą konferencyjną, rewitalizacja odkrytego basenu przy CKiS), z czego:

  1. 2 600 000 zł – zostanie przeznaczone na zabezpieczenie środków dla realizacji zadań rozpoczętych w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2015,
  2. 600 000 zł – na realizację zadań wybranych przez mieszkańców Pruszcza Gdańskiego w wyniku głosowania przeprowadzonego w roku 2016.

W ramach Budżetu Obywatelskiego będą mogły być proponowane wydatki na zadania o wartości jednostkowej nieprzekraczającej kwoty 100 000 zł, które mieszczą się w kompetencjach gminy, możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego.

Do budżetu obywatelskiego na rok 2017 wprowadzono także możliwość dokonywania korekt złożonych projektów na etapie analizy w porozumieniu z ich autorami. Dodano również zapisy dotyczące zasad prowadzenia kampanii informacyjno-edukacyjnej i promocyjnej podczas przeprowadzania procedury konsultacji społecznych, dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. W oparciu o zdobyte doświadczenia z ostatnich dwóch lat z procedury Budżetu Obywatelskiego wyłączono możliwość składania projektów dotyczących budynków przeznaczonych na szkoły i placówki oświatowe, o których mowa w ustawie o systemie oświaty lub budynków będących własnością miasta, w których prowadzona jest działalność komercyjna, a także projekty polegające  na wykonaniu wyłącznie dokumentacji technicznej.

Dnia 1 kwietnia 2016 r. rozpoczyna się I etap konsultacji, w którym mieszkańcy będą składać propozycje zadań inwestycyjnych do realizacji. Po jego zakończeniu złożone projekty zadań do budżetu obywatelskiego będą podlegać weryfikacji formalnej i merytorycznej przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego.

Jednocześnie zachęcam Państwa do korzystania na każdym etapie konsultacji z elektronicznej platformy on-line budżetu obywatelskiego 2017, dostępnej pod adresem www.pruszcz-gdanski.pl w zakładce Mieszkaniec / Budżet obywatelski / Budżet obywatelski 2017, gdzie znajdziecie Państwo bieżące informacje, akty prawne, harmonogram budżetu i formularze on-line pozwalające na składanie projektów i późniejsze głosowanie.

Serdecznie zachęcam do czynnego udziału w tworzeniu Budżetu Obywatelskiego.       

                             BURMISTRZ

                  Janusz Wróbel

Pruszcz Gdański, dnia 7 marca 2016 r.

Formularz zgłoszeniowy propozycji zadania do budżetu obywatelskiego na 2017 rok, wraz z listą 15 mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, którzy ukończyli 16 rok życia, popierających tę propozycję

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E