Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Petycja w sprawie zabezpieczenia przejścia dla pieszych znajdującego się przy szkole na ul. Tysiąclecia 5 poprzez zamontowanie świateł i progów zwalniających

Podmiot wnoszący petycję:
Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim

Data złożenia petycji:
30 stycznia 2018 r.

Treść petycji:
My wszyscy niżej podpisani, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim składamy petycję w sprawie zabezpieczenia przejścia dla pieszych, znajdującego się przy w/w szkoły na ul. Tysiąclecia 5 poprzez zamontowanie świateł oraz progów zwalniających. Dodatkowo postulujemy o zmniejszenie strefy parkowania, odsuwając ją bardziej od wspomnianego przejścia lub jeśli jest taka możliwość, wprowadzić całkowity zakaz parkowania wzdłuż ul. Tysiąclecia. W przypadku braku zgody na zlikwidowanie strefy parkingowej, prosimy o zmianę jezdni z dwukierunkowej na jednokierunkową.

Z przejścia dla pieszych korzystają nasze dzieci i mieszkańcy całego osiedla. Chociaż jest już częściowo zabezpieczone poprzez zamontowane słupki oraz ustawione znaki, to ze względu na zaparkowane przy szkole samochody przejście to jest częściowo zasłonięte, a co za tym idzie, dzieci chcące przejść od strony szkoły są niewidoczne dla kierowców. Zdarzyły się już wypadki potrącenia dzieci lub zatrzymania się kierowców w ostatniej chwili przed pasami. W praktyce wygląda to tak, że prawy pas ul. Tysiąclecia od Szkoły nr 2 aż do budynku Przedszkola jest zastawiony samochodami tam parkującymi. Kierowcy wjeżdżający od ul. Obrońców Pokoju na ul. Tysiąclecia przy szkole muszą przejeżdżać slalomem omijając zaparkowane samochody jednocześnie mając na uwadze czy od ul. Niepodległości na wjechał samochód. Pośpiech, aby zdążyć przejechać, mało miejsca na drodze oraz słaba widoczność dzieci stojących przy przejściu prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Aby rozwiązać powstały problem i jednocześnie zapewnić większe bezpieczeństwo na drodze dla naszych dzieci prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Przebieg załatwienia petycji:
Burmistrz kieruje wniosek do Komisji Bezpieczeństwa i Przestrzegania Prawa Rady Miasta Pruszcz Gdański oraz do Zespołu ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego o opinię w przedmiotowej sprawie (data wysłania: 12.02.2018 r.).

Informacje dotyczące zasięganych opinii w sprawie:

Burmistrz otrzymał opinię od Komisji Bezpieczeństwa i Przestrzegania Prawa (data wpływu: 28.02.2018 r.).

Przewidywany termin załatwienia petycji:
Do trzech miesięcy od daty złożenia petycji.

Sposób załatwienia petycji:

drukuj (Petycja w sprawie zabezpieczenia przejścia dla pieszych znajdującego się przy szkole na ul. Tysiąclecia 5 poprzez zamontowanie świateł i progów zwalniających)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E