Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Dotacja na usuwanie azbestu w 2019 roku

Informujemy o możliwości otrzymania dofinansowania z budżetu miasta na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Pruszcz Gdański.

Zachęcamy właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Pruszcza Gdańskiego do składania w Urzędzie Miasta w Referacie Gospodarki Komunalnej przy ul. Krótkiej 4 wniosków o przyznanie dotacji w terminie do 28 lutego 2019 r.

Wzór wniosku wraz z wymaganymi załącznikami dostępny jest na stronie internetowej: http://www.pruszcz-gdanski.pl/673,punkt-informacyjny.html oraz w siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej.

Wszelkie informacje dotyczące azbestu znajdują się na stronie internetowej urzędu www.pruszcz-gdanski.pl w zakładce MIESZKANIEC / OCHRONA ŚRODOWISKA / DOTACJE / AZBEST. Jest to zakładka poświęcona między innymi szkodliwości azbestu, informacjom na temat finansowania zadań polegających na jego usuwaniu, a także mapa miejsc występowania azbestu. Należy w tym miejscu przypomnieć, że azbest powoduje wiele chorób, głównie: pylicę azbestową (azbestozę) i raka płuc. Jego obecność w powietrzu jest niebezpieczna ze względu na to, że poprzez drogi oddechowe dostaje się do pęcherzyków płucnych. Ostre włókna wbijają się w ich ścianki i pozostają tam do końca życia, powodując nieodwracalne zmiany w płucach.

Zachęcamy do składania wniosków o dotację na usunięcie azbestu z nieruchomości, których jesteście Państwo właścicielami. Możliwe jest uzyskanie 100% dofinansowania na demontaż, zbieranie, transport i utylizację azbestu.

drukuj (Dotacja na usuwanie azbestu w 2019 roku)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E