Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Usuńmy azbest z miasta

Apelując do mieszkańców, w związku z planowanymi działaniami zmierzającymi do pozyskania środków finansowych na zadania związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański, zachęcamy właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Pruszcza Gdańskiego do składania w Urzędzie Miasta w Referacie Gospodarki Komunalnej przy ul. Krótkiej 4 wniosków o przyznanie dotacji w terminie do 31 marca 2015 r.

Wzór wniosku dostępny jest na stronie www.pruszcz-gdanski.pl (zakładka mieszkaniec/ochrona środowiska/dotacje/wymiana poszycia dachowego) lub w siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia jest azbest. Mimo iż w Polsce najpowszechniejsze zastosowanie miał minerał o stosunkowo małej szkodliwości, ten również jest kancerogenny.

W związku z tym, że eternit na terenie naszego miasta jest ciągle jeszcze uśpioną bombą ekologiczną, apelujemy do wszystkich właścicieli nieruchomości, aby póki jeszcze jest możliwość i póki jeszcze przeznaczane są środki finansowe na ten cel nie rezygnowali z demontażu eternitu. Zachęcamy więc do składania wniosków w tutejszym urzędzie. Możliwe jest uzyskanie do 100% dofinansowania na demontaż, zbieranie, transport i utylizację azbestu.

Zahamujmy szkodliwe oddziaływanie azbestu poprzez najprostszą i najskuteczniejszą metodę – po prostu usuńmy go z naszego otoczenia!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E