Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Lista zadań zweryfikowanych i zatwierdzonych

Szanowni Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego

Uprzejmie informuję, że Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański zakończyła weryfikację wniosków zgłoszonych  do budżetu obywatelskiego na rok 2016.

Na 43 wnioski ogółem Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański  pozytywnie zaopiniowała  33 wnioski, a 10 wniosków  zaopiniowała negatywnie.

Z 27 wniosków na „zadania małe”  19 wniosków zaopiniowano pozytywnie, w tym 3 wnioski zostały oszacowane jako „zadania duże”,  a 8 wniosków zostało zaopiniowanych  negatywnie.

Natomiast na 16 wniosków na „zadania duże”, pozytywnie zaopiniowano 14 wniosków, a 2 wnioski zaopiniowano negatywnie.

Łączna oszacowana przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego kwota proponowanych zadań, które zostaną skierowane pod głosowanie mieszkańców  opiewa na kwotę 11.754.600 zł, w tym:  1.040.000 zł  to wartość  jednostkowa dla  zadań nieprzekraczających kwoty 80. 000 zł  i 10.754.600 zł dla zadań nieprzekraczających kwoty 800.000 zł.

Wszystkie zgłoszone wnioski, które zostały zweryfikowane przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański  zostały opublikowane na stronie internetowej urzędu w zakładce „Mieszkaniec / Budżet Obywatelski 2016 / Lista zadań zweryfikowanych i zatwierdzonych” z podaniem uzasadnienia w przypadku negatywnego zaopiniowania zgłoszonego projektu.

W okresie od dnia 1 do 18 września 2015 r. uruchomione zostanie forum dyskusyjne dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

Pod koniec września, podobnie jak w roku ubiegłym, dotrze do Państwa broszura informacyjna, zawierająca listę zatwierdzonych zadań wraz z opisami projektów oraz wzory kart do głosowania.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do udziału w kolejnych etapach tworzenia budżetu obywatelskiego na rok 2016, w tym do dyskusji na temat zatwierdzonych projektów i późniejszego głosowania, aby proces jego tworzenia był naszym wspólnym dziełem.

 

           Burmistrz Pruszcza Gdańskiego

     /-/     Janusz Wróbel

Pruszcz Gdański, dnia 28 sierpnia 2015 r.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E