Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego współtworzą Budżet Obywatelski na 2016 rok

Szanowni mieszkańcy!

Niebawem rusza druga edycja budżetu obywatelskiego dla miasta Pruszcz Gdański na 2016 rok. Mieszkańcy będą mogli rozdysponować 2 000 000 zł na zgłaszane inicjatywy w zakresie inwestycji miejskich. W stosunku do roku poprzedniego zostały zwiększone progi kwotowe zadań małych i dużych. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców projektami budżetu obywatelskiego na 2015 rok postanowiono zwiększyć krąg osób uprawnionych do udziału w konsultacjach, mowa tutaj o mieszkańcach Pruszcza Gdańskiego, którzy nie posiadają stałego zameldowania, ale mieszkają w naszym mieście i chcą uczestniczyć w jego dalszym rozwoju.

W dniu 12 maja 2015 r. Rada Miasta Pruszcz Gdański uchwałą Nr VII/47/2015 postanowiła przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego na 2016 rok.

Przedmiotem tegorocznych konsultacji będą propozycje jednorocznych „zadań małych”, o wartości jednostkowej nieprzekraczającej kwoty 80 000 zł, które stanowią 20% całości budżetu i „zadań dużych” o wartości jednostkowej nieprzekraczającej kwoty 800 000 zł, stanowiących 80% budżetu (należących do kompetencji gminy).

W dniu 18 maja  2015 r. rozpoczyna się I etap konsultacji, w którym mieszkańcy będą składać propozycje zadań inwestycyjnych do realizacji. Po jego zakończeniu złożone projekty zadań do budżetu obywatelskiego będą podlegać weryfikacji formalnej i merytorycznej przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego.

W celu poznania preferencji i oczekiwań mieszkańców naszego miasta w zakresie inwestycji miejskich oraz prowadzenia dialogu w zakresie tworzenia budżetu obywatelskiego serdecznie zapraszam mieszkańców Pruszcza Gdańskiego od 16 roku życia do udziału w jego współtworzeniu, aby zwiększyć wpływ mieszkańców na rozwój naszego miasta.

Jednocześnie zachęcam Państwa do korzystania na każdym etapie konsultacji z elektronicznej platformy on-line budżetu obywatelskiego 2016, dostępnej pod adresem http://www.pruszcz-gdanski.pl/651,aktualnosci.html, gdzie znajdziecie Państwo  bieżące informacje, akty prawne, harmonogram budżetu i formularze on-line pozwalające na składanie projektów i późniejsze głosowanie.

Przejdź do: ZGŁOŚ PROJEKT ONLINE

Serdecznie zachęcam do zgłaszania projektów

        BURMISTRZ

      Janusz Wróbel

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E