Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Uroczysty finał IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Aż 56 indywidualnych laureatów IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty” odebrało nagrody w dniu 14 czerwca 2019 r.

Programowanie w bibliotece szkolnej – spotkanie szkoleniowe w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Prawo oświatowe nakłada na bibliotekę szkolną zadania w zakresie tworzenia warunków do efektywnego posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Nauczyciele bibliotekarze, spotykający się w ramach sieci współpracy i samokształcenia w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim, chcieli bliżej zapoznać się z zagadnieniem programowania.

W Bibliotece Pedagogicznej rozstrzygnięto Konkurs Pięknego Czytania

W dniach 5 – 7 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który jest I etapem Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Niedźwiedzica Baśka, żywa maskotka polskich żołnierzy – ciekawe zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Historię Baśki Murmańskiej poznali uczniowie ze szkół podstawowych w Łęgowie oraz SP nr 2 w Pruszczu Gdańskim

O historii na prąd czyli ciekawe miejsca w internecie, przydatne nauczycielom historii

W dniu 22 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim, nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w  spotkaniu informacyjnym pt. „Historia na prąd. O tym, w jakich miejscach warto szukać ciekawych materiałów na zajęcia”.

" Mój mały świat - Pruszcz Gdański"

W ramach innowacji pedagogicznej Mój mały świat- Pruszcz Gdański w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim gościli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej  nr 3.

„Dla Niepodległej – piękny powiat gdański” – uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym

W dniu 17 października br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród w powiatowym konkursie plastycznym.

100-lecie Oddzyskania Niepodległości - konkurs plastyczny dla szkół powiatu gdańskiego

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego w imieniu Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku – Filia w Pruszczu Gdańskim zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „DLA NIEPODLEGŁEJ – PIĘKNY POWIAT GDAŃSKI”.

Zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim w nowym roku szkolnym

Informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim w nowym roku szkolnym będzie dostępna dla czytelników w zmienionych godzinach: od poniedziałku do piątku 10.00 – 17.00.

Kamishibai w trosce o drzewa

Kamishibai to wywodzący się z Japonii teatrzyk obrazkowy, papierowy teatr albo teatr ilustracji ukryty w drewnianej skrzynce. Polega on na prezentowaniu widzom ilustracji, które tworzą fabułę.

Pojedynek 84 mistrzów czytania w VIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z książką na ty”

W dniach 20 – 21 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbył się II etap powiatowego konkursu czytelniczego.

Piękne czytanie w Bibliotece Pedagogicznej

W pruszczańskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w dniach 20 – 22 lutego 2018 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Nie taki komputer straszny dla osób 50+ w Pruszczu Gdańskim

W dniu 14 lutego br. zakończyła się piętnasta już i zarazem ostatnia edycja kursu, który od roku 2013 prowadzony był w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim.

Wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym „Wolność, kocham i rozumiem – komiks i plakat dla Niepodległej”

W dniu 17 stycznia w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom powiatowego konkursu plastycznego pt. „Wolność, kocham i rozumiem – komiks i plakat dla Niepodległej”.

Przedszkolaki w poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni

W listopadzie i grudniu br. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz „zerówek” Zespołu Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim uczestniczyły w ciekawym cyklu zajęć pt. „Poszukiwanie prawdziwej przyjaźni”.

„Wolność, kocham i rozumiem – komiks i plakat dla Niepodległej” – rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego

Dla uczczenia przypadającej w 2018 roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny dla uczniów klas VII oraz gimnazjum.

Kulturalnie = legalnie w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

„Kulturalnie = legalnie czyli prawo autorskie w bibliotece szkolnej” to główny temat drugiego w tym roku szkolnym spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego.

O emigracji w Bibliotece Pedagogicznej

W dniach 9 – 10 oraz 30 – 31 października w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyły się zajęcia dotyczące migracji Polaków w latach 1918 – 1939.

W nowym roku szkolnym – nowe zadania dla nauczycieli bibliotekarzy z naszego powiatu

Jak prowadzić działalność edukacyjną w ramach Roku dla Niepodległej, jak realizować priorytety polityki oświatowej państwa - to niektóre z kwestii poruszanych na spotkaniu sieci współpracy bibliotekarzy szkolnych powiatu gdańskiego.

Historia naszego regionu w bibliotece pedagogicznej

W ostatnich latach obserwujemy prawdziwy wysyp ciekawych publikacji dotyczących historii powiatu gdańskiego. Są one bardzo poczytne, często nadal  dostępne w księgarniach. Nie tylko nowe książki budzą zainteresowanie – te starsze, wydane przed laty gromadzone są w naszych pruszczańskich bibliotekach.

Zmiana godzin pracy biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Informujemy, że w nowym roku szkolnym zmienione zostały godziny pracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim.

Wakacyjna zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

W dniach od 26 czerwca do 31 sierpnia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim pracuje w zmienionych godzinach.

Co czują małe kotki? – zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

Od wielu lat Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Pruszczu Gdańskim współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 3 w Pruszczu Gdańskim w zakresie prowadzenia zajęć biblioterapeutycznych. Tym razem, 8 czerwca uczniowie klasy 1 wysłuchali opowiadania „Kotek”.

Inspirujące zajęcia z książką w bibliotece pedagogicznej

Czy są możliwe inspirujące zajęcia z książką w roli głównej? Wiedzą o tym dobrze nauczyciele bibliotekarze z naszego powiatu, którzy w dniu 22 marca br. przyjechali na trzecie w tym roku szkolnym spotkanie swojej sieci współpracy i samokształcenia, które cyklicznie organizuje dla nich Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim.

II etap VII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty” za nami!

W dniach 14 – 15 marca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich gościła uczestników II etapu VII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”. 79 reprezentantów z 19 szkół  naszego powiatu pisało test sprawdzający znajomość konkursowych lektur.

Warsztaty ze stosowania TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) w edukacji

W dniu 22 lutego br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyły się interesujące zajęcia warsztatowe dla nauczycieli naszego powiatu. Mogli oni zapoznać się z problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!

W dniach 14 – 16 lutego br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyły się trzydniowe zmagania w ramach VII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym

W dniu 2 lutego br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Moja przygoda z literaturą fantastyczną”.

Polskie dzieci na krańcach świata

To tytuł zajęć, które odbyły się dla uczniów szkół podstawowych w listopadzie Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  – Filii w Pruszczu Gdańskim.

Nauczyciele bibliotekarze na szkoleniu w bibliotece pedagogicznej

Międzyszkolny zespół nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego od kilku lat zadomowił się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim. Nauczyciele spotykają się cyklicznie kilka razy w roku.

Zamknięcie naboru do VII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”

19 szkół z naszego powiatu zgłosiło się do VII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Zakończenie 12 edycji kursu komputerowego dla seniorów

Już 60 osób liczy grupa absolwentów kursów komputerowych, które od czterech lat prowadzi pruszczańska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Czarownica i bajkowe zwierzęta w Zespole Szkół nr 4 w Pruszczu Gdańskim

Nauczyciel bibliotekarz biblioteki pedagogicznej Mariola Meyka w dniu 4 listopada odwiedziła Zespół Szkół nr 4 w Pruszczu Gdańskim. W ramach programu Bookcrossing - uwolnić książkę  podczas zajęć w szkolnej świetlicy przedstawiła postaci z bajki „Miejsce na miotle” Julii Donaldson i Axela Schafflera.

Bezpłatne naukowe e-booki w bibliotece pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim zaprasza po bezpłatne naukowe e-booki.

VII Powiatowy Konkurs Czytelniczy czas zacząć!

Starosta Gdański oraz Wójt Gminy Trąbki serdecznie zapraszają wszystkie szkoły podstawowe naszego powiatu do wzięcia udziału w VII Powiatowym Konkursie Czytelniczym "Z książką na ty". 

Zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej

Wakacyjna zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim.

Odwiedziny w starym Pruszczu

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszczu wzieli udział w interesujących zajęciach  pt. „Zmiany wokół nas – biblioteka tradycyjna i nowoczesna, dawny i współczesny Pruszcz”.

Sukces Szkoły Podstawowej nr 3 w VI Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z książką na ty”.

W dniu 8 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbyło się uroczyste zakończenie VI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Mistrzowie wiedzy o lekturach szkolnych

W dniu 27 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbył się II etap VI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie pruszczańskich szkół.

Rekordowe czytanie w bibliotece pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Rekordowa ilość uczestników zgłosiła się do VI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”, który odbywał się w dniach 8 – 10 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim.

Coraz więcej e-seniorów w Pruszczu Gdańskim

W dniu 11 lutego 2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku – Filii w Pruszczu Gdańskim zakończył się jedenasty już kurs „Podstawy obsługi komputera i Internetu” dla osób w wieku 50+, realizowany w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans.

Zakupy na kartki czyli powrót do PRL – gry w bibliotece pedagogicznej

W dniach 25 – 27 stycznia br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim przeprowadzone zostały ciekawe zajęcia z edukacji historycznej.

Wyróżnienie IPN dla biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Miło nam poinformować o wyróżnieniu, które otrzymała nasza biblioteka – Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - Filia w Pruszczu Gdańskim podczas obchodów 15-lecia IPN.

Biblioteka szkolna przyjazna dla uczniów

Biblioteki szkolne mogą stanowić atrakcyjną formę spędzania czasu dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Coraz więcej w naszych szkołach jest takich uczniów. Ich potrzeby powinny być  uwzględniane w każdej pracowni szkolnej, także i w szkolnej bibliotece. To wniosek z drugiego w tym roku szkolnym spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego.

Dziesięć kursów komputerowych dla pruszczańskich seniorów za nami!

Miło nam poinformować, że w dniu 16 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim zakończył się dziesiąty już kurs komputerowy dla naszych seniorów.

Biblioteka pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza w nowym roku akademickim

Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki, więc Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim zaprasza osoby studiujące do swojej siedziby przy ul. Obrońców Pokoju 6.

Zmiana godzin pracy Biblioteki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Pruszczu Gdańskim od 29 czerwca do 31 sierpnia 2015 pracuje w zmienionych godzinach.

Od literatury do matematyki czyli Rok Matematyki na Pomorzu

Rok 2015 Marszałek Województwa Pomorskiego ogłosił Rokiem Matematyki na Pomorzu.

W czasie wolnym… Pomorska Biblioteka Cyfrowa

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku – Filia w Pruszczu Gdańskim, zaprasza wszystkich internautów do odwiedzania Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej (PBC).

Sukcesy naszych uczniów w V Powiatowym Konkursie Czytelniczym

W dniu 15 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbył się II etap V Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”. Konkurs to przedsięwzięcie partnerskie kilku placówek naszego powiatu: Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie, Gminnego Ośrodka Kultury w Trąbkach Wielkich oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - Filii w Pruszczu Gdańskim.

Cyfrowa wypożyczalnia ACADEMICA w Bibliotece Pedagogicznej

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna ACADEMICA już działa w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim.

Trzecie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim

W dniu 18 marca 2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego. Na spotkanie licznie przybyli współpracujący od kilku lat z biblioteką pedagogiczną nauczyciele z 12 szkół naszego powiatu. Nasze miasto reprezentowali nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 i nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Dziewiąty kurs komputerowy w Bibliotece Pedagogicznej zakończony

W dniu 13 lutego br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku – Filii w Pruszczu Gdańskim zakończył się dziewiąty już kurs „Podstawy obsługi komputera i Internetu” dla osób
w wieku 50+, realizowany w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans.

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki Pedagogicznej

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim w czasie ferii zimowych 2015.

O historii Pruszcza i powiatu gdańskiego w bibliotece pedagogicznej

Biblioteka pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim na swojej stronie internetowej przygotowała, stale aktualizowane, zestawienie bibliograficzne pt. Historia Pruszcza Gdańskiego i powiatu gdańskiego”

Ósmy kurs komputerowy rozpoczęty

W październiku br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim rozpoczął się ósmy już kurs komputerowy z zakresu podstaw obsługi komputera i Internetu dla osób 50+ w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans.

Zajęcia Instytutu Pamięci Narodowej w Bibliotece Pedagogicznej

W dniach 9 – 10 października br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, w których wzięło udział 95 osób – uczniów klas II i III z Zespołu Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim oraz z Zespołu Szkół w Łęgowie.

Darmowe e-booki w bibliotece pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim stara się być nowoczesną biblioteką na miarę XXI wieku. Od kilku lat aktywnie wspiera rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych w naszym powiecie.

Zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników z Pruszcza i powiatu gdańskiego zmienione zostały godziny otwarcia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Pruszczu Gdańskim, znajdującej się przy ulicy Obrońców Pokoju 6.

Zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Pruszczu Gdańskim informuje, że w okresie wakacyjnym (od 30 czerwca do 31 sierpnia 2014 roku) pracuje w zmienionych godzinach

Zakończenie kursu komputerowego w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 20 czerwca zakończył się siódmy już kurs komputerowy zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką – Filię w Pruszczu Gdańskim dla osób w wieku  50+ z Pruszcza i powiatu gdańskiego.

Konkurs Pięknego Czytania „Z książką na ty”.

W dniach 19-20.03.2014 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Pruszczu Gdańskim odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach IV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Cykl zajęć edukacyjnych pt. „Niedźwiedź Wojtek i jego wojenne opowieści”.

W dniach od 10 do 14 lutego br. w pruszczańskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbył się cykl zajęć edukacyjnych pt. „Niedźwiedź Wojtek i jego wojenne opowieści”, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Darmowa baza książek naukowych on-line w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Pruszczu Gdańskim dba o edukację cyfrową mieszkańców naszego miasta.

Darmowy kurs komputerowy w Bibliotece Pedagogicznej!

Biblioteka Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na kurs komputerowy "Podstawy obsługi komputera i Internetu – dla osób 50+"

Spotkanie metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu gdańskiego

9 października w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się spotkanie metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu gdańskiego "Efektywność procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego placówek oświatowych a działalność bibliotek szkolnych."

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E