Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Rozmowa o książce z Janiną Ochojską

Janina Ochojska – założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, od wielu lat niosąca pomoc na obszarach największych konfliktów i klęsk żywiołowych, odwiedziła w sobotę – 14 maja Pruszcz Gdański, na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pretekstem do spotkania były książki Pani Janiny: "Świat według Janki" oraz ,,Niebo to inni”, w których kobieta opowiada o sobie, swojej niepełnosprawności oraz o pracy dla innych ludzi. Chociaż na spotkanie nie przybyły tłumy gości, to wśród tych, którzy zdecydowali się uczestniczyć, Ochojska znalazła wielkich fanów.

Oto jeden z komentarzy zamieszczony na Facebooku biblioteki: ,,Historie opowiedziane przez Panią Jankę to nie tylko ciekawostki dotyczące innych kultur świata czy historie związane z zapoczątkowaniem Polskiej Akcji Humanitarnej, ale również wzruszające i inspirujące fakty z życia autorki. Dawno nie miałam okazji przysłuchiwać się tak mądrej i silnej kobiecie, potrafiącej wzruszyć się do łez na wspomnienie wydarzeń sprzed wielu lat. Ogromne podziękowania dla Pani Dyrektor PiMBP w Pruszczu Gdańskim za organizację spotkań autorskich z tak cudownymi ludźmi jak Pani Janina Ochojska. Oby więcej takich spotkań!”- Anna Gruchocka.

  • Spotkanie z Janiną Ochojską
    Spotkanie z Janiną Ochojską
  • Spotkanie z Janiną Ochojską
    Spotkanie z Janiną Ochojską

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E