Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przekaż dzieciom zabawkę

Cztery pudła i wielki wór samych pluszaków. Do tego dziesięć pudeł gier, filmów, układanek i innych zabawek oraz książki. Wśród nich autorstwa Pani Marty Gajak, mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego. To wszystko to efekt akcji, którą wymyślili i przeprowadzili uczniowie Katolickich Szkół Niepublicznych wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną. Książki, pluszaki i zabawki traifły do Domu Dziecka przy ulicy Brzegi na Oruni i do Centrum Traumatologii w Gdańsku.

- Nasi uczniowie pracują w ramach wolontariatu właśnie w Centrum Traumatologii. Odkryli tam, że w każdej dużej placówce jest problem z zabawkami i pomocami dydaktycznymi. Postanowili więc ogłosić w Pruszczu Gdańskim społeczną zbiórkę, trwającą do końca listopada - mówi  Iwona Jakubek z KSN. - Ofiarność darczyńców przerosła nasze oczekiwania. Mieszkańcy miasta nie tylko przekazali zabawki, ale postarali się o ich wysoką jakość.

Zbiórka trwa do końca listopada. Zabawki można przekazywać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wojska Polskiego 34.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E