Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Kto chce poznać Rosję niech zacznie od Kaliningradu

Kto chce poznać Rosję niech zacznie od Kaliningradu –  tymi słowami przywitał czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim Adam Hlebowicz - dziennikarz, historyk, pasjonat podróży do krajów dawnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Na co dzień dyrektor Radia Plus w Gdańsku. Autor kilkuset artykułów, książek, filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych.

Podczas spotkania w bibliotece dziennikarz promował swoją najnowszą książkę pt. ,,Kaliningrad bez wizy”. Kaliningrad, miasto najbliżej położone od Polski, bo zaledwie 170 km od Gdańska, jest nam dzisiaj praktycznie obce, choć w ciągu całej historii bywało inaczej – mówił Hlebowicz. Warto bowiem pamiętać, iż Królewiec był lennem Królestwa Polskiego, należał także do Cesarstwa Niemieckiego, Królestwa Prus, później do Związku Radzieckiego i w końcu do Rosji. W XVI wieku król Polski Zygmunt II August fundował uniwersytet i obdarzył go takimi samymi przywilejami jak Akademię Krakowską. Na terenie miasta i obwodu kaliningradzkiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Autor książki poleca odwiedzenie m.in. oceanarium Muzeum Światowego Oceanu, katedrę na wyspie Knipawa, niedawno wzniesione Rynek Rybacki i sobór prawosławny Chrystusa Zbawiciela, inne zachowane kościoły, bunkier dowódcy obrony Königsberga – Blindaż.

Gość biblioteki okazał się być wspaniałym gawędziarzem, a Jego opowieści z całą pewnością zaraziły niejedną osobę obecną podczas spotkania w bibliotece chęcią do odwiedzenia tego niezwykłego i pięknego miasta, jakim jest Kaliningrad.

A.K.K

PiMBP w Pruszczu Gdańskim

drukuj (Kto chce poznać Rosję niech zacznie od Kaliningradu)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E