Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Cyfrowy dostęp do książek – kody na miesiąc wrzesień

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim informuje, że osoby zainteresowane nowymi kodami cyfrowego dostępu do książek na miesiąc wrzesień, proszone są w tej sprawie o kontakt mailowy na adres: joanna.labasiewcz@biblioteka-pruszcz.pl

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim będzie nieczynna

W związku z planowanym skontrum zbiorów w okresie od 19 sierpnia 2019 r. do 15 listopada 2019 r. Biblioteka będzie nieczynna.

Hanna Suchocka ,,Ambasador trzech papieży”

W sobotę 16 lutego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, gościła Hannę Suchocką, która promowała swoją książkę ,,Ambasador trzech papieży”.

Polska może być lepsza – Biesiada Literacka z Radosławem Sikorskim

W sobotę , 9 lutego, w  PiMBP w Pruszczu Gdańskim odbyła się biesiada literacka z Radosławem Sikorskim. Były Minister Obrony i Spraw Zagranicznych promował książkę pt. "Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji".

Biesiada Literacka z Hanną Suchocką - zmiana terminu

Z powodu tragedii jaka wydarzyła się w Gdańsku, Biesiada Literacka z Hanną Suchocką odbędzie się w innym terminie. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Biesiada Literacka, edycja 2019 - autobiografie

W ramach Biesiady Literackiej zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Hołdysem (12.01.2019 r.), Hanną Suchocką (19.01.2019 r.) oraz Radosławem Sikorskim (09.02.2019 r.).

Godziny Pracy biblioteki w Wigilię i Sylwestra

W Wigilię i Sylwestra  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, czynna będzie w następujących godzinach.

Dorota Kolak o aktorstwie i nie tylko...

8 grudnia 2018 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie autorskie dziennikarza Łukasza Maciejewskiego, autora książki „Aktorki”.

Promocja książki „Pruszcz Gdański – miasto i powiat w latach II wojny światowej 1939-1945”

Zapraszamy na promocję książki „Pruszcz Gdański – miasto i powiat w latach II wojny światowej 1939-1945”, która odbędzie się 12 grudnia 2018 r. (środa) o godz. 12.30 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 34. Wstęp wolny.

Dorota Kolak w pruszczańskiej bibliotece

Zapraszamy już 8 grudnia 2018 r. o godz. 16.00 na spotkanie ze znaną i lubianą aktorką - Dorotą Kolak.

O polskich Himalajach 2018

W piątek, 9 listopada, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, odbyło się spotkanie podróżnicze pt. "Każdy może mieć swój Everest z Joanną Byczek, fizjoterapeutką sportową, doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Spotkanie z Joanną Byczek - uczestniczką projektu „Polskie Himalaje 2018”

Już w najbliższy piątek - 9 listopada 2018 r. o godz. 18.00, w PiMBP w Pruszczu Gdańskim będziemy gościć Joannę Byczek - fizjoterapeutkę sportową, doktorantkę Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pani Joanna została poproszona przez organizatorów projektu Polskie Himalaje 2018 o sprawowanie opieki medycznej nad uczestnikami trekkingu do Base Camp pod Mount Everestem i biegaczami 100 km Supermaratonu w Katmandu w Nepalu.

Certyfikat dla „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom”

Miło nam poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zdobyła certyfikat „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom” przyznawany przez Fundację Metropolia Dzieci!

„Z książką na walizkach”

W pruszczańskiej bibliotece po raz kolejny dzieci miały możliwość wziąć udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej pt.„Z książką na walizkach”.

„Znajdź swoją pasję” - malarstwo, fotografia, komiksy i historia

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim zaplanowano cykl zajęć pt. ,,Znajdź swoją pasję”, by pokazać młodym ludziom, jak ważne są w życiu zainteresowania i marzenia, o które warto walczyć i do których warto dążyć, by się spełniły.

"Neony - tożsamość" Nowy numer kwartalnika

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin zapraszają na promocję kolejnego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego „Neony-tożsamość”.

VIII Piknik Czytelniczy w Bibliotece

W piątek - 31 sierpnia - w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbył się VIII Piknik Czytelniczy! Impreza była zwieńczeniem corocznej Akcji Lato, która trwała przez dwa miesiące wakacji

Akcja Lato 2018 w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim przygotowała wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku 6 - 10 lat.

Spotkanie z Jackiem Cyganem

"Miejcie uszy otwarte na dobre piosenki" – mówił Jacek Cygan podczas biesiady literackiej w PiMBP w Pruszczu Gdańskim.

Biesiada literacka z Jackiem Cyganem

Zapraszamy na sentymentalną podróż z Jackiem Cyganem.

Godziny pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim w wakacje

Informujemy, iż w okresie wakacji, tj. od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 roku, biblioteka czynna będzie w godzinach od 09:00 do 17:00.

Neony - Tożsamość

W środę - 13 czerwca obyło się kolejne spotkanie promocyjne kwartalnika Neony - Tożsamość.

Konkurs literacki

Finał konkursu literackiego pt. „Afera w Bibliotece” miał miejsce podczas tegorocznej Nocy Muzeów 19 maja 2018 r. Wśród zwycięzców w kat. klas IV – VI znaleźli się Nina Lewandowska, która zajęła I miejsce, Paweł Obernikowicz – II miejsce i Wiktoria Jażdżewska – III miejsce. Natomiast w kategorii klas VII i gimnazjum I miejsce zajęła Olga Dawidowska, II miejsce Kinga Kłodnicka, III miejsce Małgorzata Wójtowicz.

Noc Bibliotek 2018

Zapraszamy na tegoroczną akcję Noc Bibliotek pod hasłem "Rzeczpospoczyta".

Noc Muzeów w Bibliotece

Tegoroczna Noc Muzeów już za nami. Tradycyjnie swoje podwoje otworzyła nocą i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - warsztaty z panem Pawłem Nerkowskim

Europejska Noc Muzeów 2018

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na nocne zwiedzanie Biblioteki w dniu 19 maja 2018 w godzinach 20.00-23.00.

Spotkanie autorskie Jan Kulas

O Janie Kasprowiczu opowiadał podczas spotkania autorskiego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Jan Kulas.

Rozmowy o ksiązce z Karolem Modzelewskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na rozmowy o książce z Karolem Modzelewskim.

Stolem z morza i Kaszub - Romuald Bławat

,,Stolem z morza i Kaszub” to pierwsza w Polsce książka - esej monograficzny o życiu i twórczości Mariana Mokwy, największego polskiego marynisty, przez wiele lat związanego z Gdynią, ilustrowany zdjęciami i reprodukcjami dzieł w większości dotąd niepublikowanymi.

Światowy Dzień Książki

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Spotkanie autorskie z Romualdem Bławatem

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Romualdem Bławatem.

Biesiada Literacka z Robertem Janowskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na Biesiadę Literacką z Robertem Janowskim.

Biesiada Literacka z Ewą Łętowską

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Ewą Łętowską - polską prawniczką, specjalistką w zakresie prawa cywilnego, profesorem nauk prawnych.

Laboratorium życia

W poniedziałek, 12 marca 2018 r., Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim odwiedził Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

Harmonogram wydarzeń organizowanych przez PiMBP

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń na 2018 r. organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim.

Jan Hlebowicz „Ksiądz w smoczej jamie”

W dniu 18 stycznia 2018 roku w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbyła się promocja książki Jana Hlebowicza - „Ksiądz w smoczej jamie. Kapłan i żołnierz niezłomny. Życie i działalność ks. Józefa Waląga (1910-1997)”.

Konkurs „Małe Formy Teatralne w Faktorii Handlowej”

W dobie intensywnej globalizacji świata, nieograniczonego dostępu do Internetu, koncertów i spektakli, okraszonych nadzwyczajnymi efektami, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, proponuje powrót do najprostszego środka komunikacji, jakim jest gest i słowo, plus symboliczna scenografia.

Spotkanie autorskie z Arturem Jendrzejewskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Arturem Jendrzejewskim.

Akcja Zima 2018

W dniach od 31.01 do 9.02 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbywać się będą zajęcia dla dzieci w ramach Akcji Zima 2018.

Spotkanie autorskie z Janem Hlebowiczem

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na spotkanie autorskie z Janem Hlebowiczem.

Andrzej Chludziński ,,Nazwy miejscowe powiatu gdańskiego (pruszczańskiego)”

Gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim był Andrzej Chludziński właściciel, wydawca i redaktor Wydawnictwa JASNE. Promował swoją najnowszą książkę pt. „Nazwy miejscowe powiatu gdańskiego (pruszczańskiego)".

Mikołajki w bibliotece

W sobotę Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim odwiedził Mikołaj. Dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu uwielbianego i znanego małym czytelnikom Teatru Qfer, który opowiedział historię Śnieżki i siedmiu elfów.

„Neony Tożsamość” - Nowy numer kwartalnika

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Starosta Powiatu Gdańskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza i Okolicznych Gmin, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na promocję kolejnego numeru kwartalnika artystyczno – historycznego „Neony Tożsamości”.

Bezpieczny Internet

Uczniowie klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim wzięli udział w zajęciach pt. „Bezpieczny Internet”. Warsztaty odbyły się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Jessica w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci

Podczas kolejnego spotkania młodych klubowiczów w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, dyskutowano o książce Martyny Wojciechowskiej pt. ,,Jessica, hipopotam, który kocha cały świat”.

Nowy numer - "Neony-Tożsamość"

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Starosta Powiatu Gdańskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza i Okolicznych Gmin, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, oraz redaktor kwartalnika „Neony Tożsamość”, zapraszają we wtorek, 5 grudnia o godzinie 18.00, na  promocję najnowszego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego "Neony-Tożsamość".

Spotkanie z Andrzejem Chludzińskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na spotkanie z Andrzejem Chludzińskim autorem książki "Nazwy Miejscowe Powiatu Gdańskiego (pruszczańskiego)".

Świętujemy 11 listopada!

O Święcie Niepodległości przyszli posłuchać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Z Szymonem Hołownią o świętych i nie tylko

5 listopada czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim spotkali się z Szymonem Hołownią – dziennikarzem, publicystą, osobowością telewizyjną oraz autorem książek.

Poezja Tadeusza Karmazyna

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie z poezją Tadeusza Karmazyna - 15 listopada 2017 r. - środa - godz. 18.00. Wstęp Wolny!

Spotkanie z Szymonem Hołownią

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.

Wernisaż Morskie Opowieści

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej zapraszają na wystawę prac malarskich dzieci i młodzieży wykonanych w ramach projektu "Morskie opowieści".

Akcja „Z książką na start”

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa.

Joanna Bator o darze, jakim jest pisanie…

Czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim spotkali się w środę – 4 października 2017 r. – z prozaiczką, publicystką, autorką książek Joanną Bator.

"Po drugiej stronie gór" Anna Onichimowska

Podczas wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, dzieciom towarzyszyło opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. "Po drugiej stronie gór".

Relacja ze spotkania z Barbarą Kosmowską

Dyskusyjny Klub Książki działający w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim gościł w poniedziałek – 2 października 2017 r. - pisarkę Barbarę Kosmowską.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie 4 października (środa), godz. 17:00.

Relacja ze spotkania z Adrianną Godlewską-Młynarską

Adrianna Godlewska - Młynarska aktorka, m.in. teatrów Syrena, Dramatycznego, Rozmaitości i Rampa, znana z występów w wielu programach rozrywkowych, odwiedziła w środę Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim.

Rozmowa o książce z Adrianną Godlewską-Młynarską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Adrianną Godlewską-Młynarską w dniu 12 września 2017 r. (środa) o godzinie 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Wystawa Pani Teresy Piotrowskiej

Zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę obrazów Teresy Piotrowskiej, która można zwiedzać w godzinach pracy biblioteki do 5 września 2017 r.

VII Piknik Czytelniczy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na VII Piknik Czytelniczy, który odbędzie się 1 września 2017 roku w godzinach 11.00 – 13.00.

Narodowe Czytanie w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Starosta Powiatu Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim  zapraszają do udziału w akcji „Narodowe Czytanie”.

2 września 2017 roku w godzinach 11.00 - 13.00, przedstawiciele samorządów, czytelnicy oraz pracownicy biblioteki czytać będą „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Miejscem spotkania będzie Al. K.J. Waląga (przy fontannie).

Udział w akcji jest bezpłatny.

  • Narodowe Czytanie
    Narodowe Czytanie

drukuj ()

Rozmowy o życiu i teatrze z Wojciechem Malajkatem

Gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim był Wojciech Malajkat, aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog, profesor zwyczajny Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w wakacje

Informujemy, że w okresie wakacji tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim pracuje w zmienionych godzinach.

Lato z biblioteką

Tegoroczne lato płata nam figle. Raz świeci słonce, innym razem straszą nas szare, deszczowe chmury. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie zniechęcają małych czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie z Panią Anną Seniuk

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Anną Seniuk w dniu 1 lipca 2017 r. (sobota) o godzinie 16.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wojska Polskiego 34.

Akcja Lato w PiMBP

Zapraszamy do udziału w Akcji Lato organizowanej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie z Ambasadorką Pruszcza Gdańskiego.

W dniu 7 czerwca 2017 r. Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim odwiedzili nauczyciele stowarzyszeni w Związku Nauczycieli Okręg Pomorski.

Sukces „trójki” i „dwójki” – szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego w VII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z książką na ty”

Czytelnictwo uczniów w Pruszczu Gdańskim ma się dobrze. Takie wnioski można wyciągnąć po uroczystym zakończeniu VII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”, które odbyło się w dniu 7 czerwca br.

Noc Bibliotek w Pruszczu Gdańskim

Tegoroczna ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek” za nami. W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Pruszczu Gdańskim w nocnej zabawie wzięło udział 30 dzieci, które przez trzygodziny intensywnie spędzało czas.

Promocja kolejnego numeru ,,Neonów"

Za nami kolejny numer kwartalnika artystyczno-historycznego "Neony - Tożsamość".

10- lecie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pruszczu Gdańskim

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w PIMBP w Pruszczu Gdańskim świętował jubileusz 10-lecia.

Neony Tożsamość - promocja kwartalnika

Zapraszamy na promocję kolejnego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego "Neony Tożsamość".

”Biblioteka. Oczywiście” - Tydzień Bibliotek

Tegorocznemu Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek towarzyszyło hasło ”Biblioteka. Oczywiście”. W związku z tym także w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim oczywiście nie mogło zabraknąć imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

Europejska Noc Muzeów w Bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na Europejską Noc Muzeów w dniu 20 maja 2017 r., w godzinach 20.00-22.00.

Lubię żyć - spotkanie z Ewą Błaszczyk

Ewa Błaszczyk odwiedziła Pruszcz Gdański na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aktorka promowała książkę  Lubię żyć — wywiad-rzekę, który z przeprowadziła Agnieszka Litorowicz-Siegert. 

"Niwelator problemów" - Teatr Maska

"Niwelator problemów" to spektakl o tym, jak wielki wpływ na młodych ludzi ma towarzystwo z jakim się zadają, jak bardzo łatwo szukać zrozumienia wśród "trudnej młodzieży", kiedy nie znajduje się go w domu.

O wielkiej miłości na gruzach Kosowa….

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszcz Gdańskim gościła w kwietniu Izabelę Chojnacką - Skibicką, autorkę książek: „Miłość na gruzach Kosowa”, ,,Duch i tajemnica” oraz ,,Zupa z pokrzyw”.

Spotkanie autorskie z Ewą Błaszczyk

Zapraszamy na rozmowę o książce z Ewą Błaszczyk w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie z Izabelą Chojnacką - Skibicką

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Izabelą Chojnacką - Skibicką.

Godziny pracy PiMBP w Wielki Piątek

W Wielki Piątek – 14 kwietnia 2017 r. – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publoczna w Pruszczu Gdańskim czynna będzie w godz. 7.30 - 15.30.

Promocja książki "Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza"

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na promocję książki pod redakcją Jana Kulasa "Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza".

Poznajemy zawody: kucharz, piekarz, cukiernik

O tym, co można zrobić z mąki, przekonały się dzieci z OREW podczas zajęć biblioterapeutycznych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie z historykami

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z historykami: Janem Hlebowiczem i Bartoszem Gondkiem, którzy opowiedzą
o nieznanych epizodach z życia ks. Józefa Waląga.

Promocja książki dr Daniela Czerwińskiego

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na promocję książki dr Daniela Czerwińskiego "Pierwsza dekada. Aparat Bezpieczeństwa w województwie gdańskim w latach 1945–1956".

Spotkanie z Ewą Kasprzyk

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na rozmowę o książce z Ewą Kasprzyk - aktorką teatralną, telewizyjną i filmową.

Neony-Tożsamość - promocja 5. numeru

Zapraszamy na promocję piątego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego "Neony Tożsamość".
 

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, zapraszają na spotkanie z Ewą Wiśniewską.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, zapraszają na spotkanie z Ewą Wiśniewską, autorką książki "Ewa, czyli o TEJ Wiśniewskiej".

Mikołaj w bibliotece

W sobotni poranek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim zrobiło się gwarno i wesoło. Zawitała tam gromada dzieci, by spotkać się z bardzo miłym panem, w czerwonej czapce i długim, czerwonym płaszczu…

O pracy bibliotekarza…

Dzieci z OREW w Pruszczu Gdańskim są już stałymi bywalcami w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas kolejnych zajęć biblioterapeutycznych, które prowadzi Anna Krawycińska, tym razem chciały porozmawiać o pracy bibliotekarki.

Uzależnieniom mówię NIE

Uczniowie klasy czwartej i piątej z Zespołu Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim wzięli udział w warsztatach biblioterapeutycznych dotyczących uzależnienia od Internetu.

Świętujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada przypada święto przyjaciela wszystkich dzieci – pluszowego misia. O tej rocznicy pamiętały dzieci z Klubiku Wesołej Książki.

Nie osądzaj i przebaczaj

Na czwartkowe spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, byłym redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego", przybyły tłumy gości.

W poszukiwaniu swoich pasji

W związku z realizacją projektu „W poszukiwaniu swoich pasji” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Gdańskiego, w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Biblioteka tętni życiem

Biblioteka to nie tylko ,,magazyn” książek, ale również miejsce, które odwiedzamy, by miło i pożyteczne spędzić czas.

Promocja 4 numeru kwartalnika "Neony Tożsamość"

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Starosta Powiatu Gdańskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na promocje 4 numeru kwartalnika artystyczno - historycznego "Neony Tożsamość".

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, które odbędzie się w czwartek 17 listopada 2016 r. o godz. 18.00.

Fauna, Flora i Anioły" - wystawa malarstwa i grafiki Ewy Kruglik

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki Ewy Kruglik.

70 lat Biblioteki w Pruszczu Gdańskim

19 października odbyły się uroczyste obchody jubileuszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Rozmowa o książce z Januszem Zaorskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim  gościła w czwartek – 22 września Janusza Zaorskiego, reżysera filmowego, scenarzystę i producenta. Gość biblioteki promował książkę: „Jaja, serce, łeb”.

Rozmowy o książce z Januszem Zaorskim

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze znanym reżyserem filmowym.

VI Piknik czytelniczy

Po raz szósty odbył się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim Piknik Czytelniczy.

Narodowe Czytanie

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na Narodowe Czytanie.

Spotkanie z Jerzym Fryckowskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Wydawnictwo Jasne, zapraszają na spotkanie z poetą Jerzym Fryckowskim.

Promocja trzeciego numeru kwartalnika "Neony-Tożsamość"

17 sierpnia br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbyła się promocja trzeciego numeru kwartalnika artystyczno – historycznego "Neony – Tożsamość".

"Lato 2016" w bibliotece

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach Akcji Lato 2016. Dzieci odwiedził Daniel Juchniewicz, który pochodzi z rodziny pszczelarzy z Pszczółek.

Spotkanie poetyckie Oli Borzęckiej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin, zapraszają na spotkanie poetyckie, promujące nowy tomik Oli Borzęckiej
pt. "Szepty".

VI Piknik Czytelniczy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, zaprasza na VI Piknik Czytelniczy.

Wystawa malarstwa Wiesława Grzecha

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin zapraszają na wystawę malarstwa Wiesława Grzecha.

Promocja trzeciego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego ,,Neony-tożsamość"

Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na promocję trzeciego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego ,,Neony-tożsamość".

Akcja Lato 2016 w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza od 1 lipca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. w środy i w piątki, w godzinach od 11.00 do 12.30 na specjalnie przygotowaną ofertę wakacyjną dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Wakacyjne godziny otwarcia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, informuje, iż w okresie wakacji tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 roku, biblioteka czynna będzie w godzinach od 9.00 do 17.00. Natomiast w środy od godz. 7.30 do 15.30. Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu 58 682 34 79.

Bezpieczne wakacje w miescie i na wsi

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbywają się spotkania m.in.
z pracownikami ze Straży Miejskiej w Pruszczu Gdańskim, podczas których omawiane są podstawowe zasady bezpiecznego spędzania letnich ferii! 

Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,Wiersze i wierszyki Jana Brzechwy"

Po raz drugi dzieci niepełnosprawne z ośrodków: OREW Pruszcz Gdański, ORW ,,Żuławski Słonecznik” Giemlice oraz Szkoła Podstawowa Specjalna Warcz, brały udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod honorowym patronatem Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego. Konkurs pt. ,,Wiersze i wierszyki Jana Brzechwy" odbył się 10 czerwca 2016r. w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Relacja z Nocy Muzeów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Tegoroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim zgromadziła tłumy odwiedzających.

Zdrowo Jem, Zdrowo Żyję

Licealiści z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim uczestniczyli w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim w wykładzie na temat zdrowego odżywiania

Rozmowa o książce z Janiną Ochojską

Janina Ochojska – założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, od wielu lat niosąca pomoc na obszarach największych konfliktów i klęsk żywiołowych, odwiedziła w sobotę – 14 maja Pruszcz Gdański, na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Europejska Noc Muzeów w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszcz Gdańskim zaprasza na Europejską Noc Muzeów, która odbędzie się 21 maja 2016 r. w godz. 20.00 - 24.00.

Neony - Tożsamość

Zapraszamy na promocję kwartalnika artystyczno-historycznego "Neony - Tożsamość" w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 

Spotkanie autorskie

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na rozmowę o książce z Janiną Ochojską - działaczką społeczną, założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, astronomem.

Spotkanie z Wawrzyńcem Rozenbergiem

,,Jak były strajki to się nie baliśmy. Byliśmy dobrze zorganizowani, wiedzieliśmy, kogo, na co stać. Zdarzało się, że kiedy ktoś był przesłuchiwany, to reszta czekała na tą osobę, aż wyjdzie.” – mówił podczas spotkania autorskiego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Wawrzyniec Rozenberg, autor książek ,,Wojsko, które poznałem”, „Saga rodzinna…”

"Zielony gry" w Bibliotece!

Lubisz gry planszowe? Dbasz o środowisko? Zależy ci na zrównoważonym rozwoju? Przyjdź do biblioteki! Już w piątek 29 kwietnia w g. 16 – 18 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gd. przy ul. Wojska Polskiego 34 będzie można zapoznać się z „Zielonymi grami”.

Spotkanie autorskie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie z Wawrzyńcem Rozenbergiem

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, odbyło się spotkanie
z Łukaszem Orbitowskim – pisarzem i publicystą, autorem książki pt. „Inna dusza”, za którą otrzymał Paszport Polityki 2015.

„Z Pruszczańskiej Szuflady – półki, strychy, piwnice” wystawa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim ruszyła ciekawa i inspirująca wystawa:
„Z Pruszczańskiej Szuflady – półki, strychy, piwnice”.

Joanna Olech z wizytą w jednej z najładniejszych bibliotek w Polsce

Joanna Olech – pisarka i ilustratorka, krytyk i juror konkursów literackich, autorka uwielbianej przez rzesze dzieci Dynastii Miziołków, na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki odwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim. Chociaż nie była to jej pierwsza wizyta w pruszczańskiej bibliotece, pisarka wciąż była zachwycona jej pięknym wnętrzem oraz ciepłym przywitaniem przez młodych czytelników.

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Olech.

Promocja pierwszego numeru kwartalnika Neony Tożsamości

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na promocję pierwszego numeru kwartalnika artystyczno-historycznego Neony Tożsamości.

Spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim - założycielem hospicjum, teologiem, bioetykiem, vlogerem i publicystą.

Akcja zima w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci od lat 5 do 10 na ferie w Bibliotece.

Szewach Weiss w Pruszczu Gdańskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim gościła w sobotę - 30 stycznia br. Szewacha Weissa, izraelskiego polityka, profesora nauk politycznych, przewodniczącego Knesetu (1992–1996) i ambasadora Izraela w Polsce (2001–2003).

Spotkanie autorskie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie z Dominiką Kraską autorką książki "Studnia czasu".

Spotkanie z Szewach Weiss

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na rozmowę o książce.

Spotkanie grupy zabawowej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza rodziców wraz z dziećmi (od 1 do 3 roku życia) na spotkanie grupy zabawowej.

Sobota pracująca w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna będzie czynna w sobotę 9 stycznia 2016 r. Zapraszamy.

Pruszcz Gdański we wspomnieniach

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami i autorami książki "Pruszcz Gdański 1945 - 2015 we wspomnieniach swoich mieszkańców".

Mikołajki 2015 w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, jak co roku, przygotowała niespodziankę dla dzieci z okazji Mikołajek.

Godziny pracy biblioteki w okresie świąteczno-noworocznym

Godziny pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim w okresie świąteczno-noworocznym.

Akcja e-motywacja

W ramach akcji e-motywacja Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swojej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 34 na kolejne już wirtualne spotkanie nadawane na żywo. Tym razem 3 grudnia (czwartek) o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z Zofią Czerwińską.

Spotkanie autorskie z Arturem Smutko

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Smutko. Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 34.

Akcja e-motywacja

W ramach akcji e-motywacja Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swojej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 34 na kolejne już wirtualne spotkanie nadawane na żywo.

Spotkanie z Romanem Ciesielskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie z poezją Romana Ciesielskiego.

Spotkanie z Kazimierzem Sakowiczem

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie z poezją Kazimierza Sakowicza.

Spotkanie z Gabrielą Szubstarską

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z poezją Gabrieli Szubstarskiej we wtorek, 27 października2015 r., o godzinie 18.00.

Spotkanie z Aleksandrem Pawelcem

Wydawnictwo JASNE oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Aleksandrem Pawelcem, autorem książki "Wspomnienia z lat dojrzałości w czasach powojennych 1945 - 1957".

Emilia Krakowska on-line

Projekt Fundacji Orange „Akcja: e-motywacja”, do którego włączyła się  także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, już ruszył. Podczas pierwszego wirtualnego spotkania seniorzy mieli możliwość posłuchać aktorki Emilii Krakowskiej.

Świat miniatur w bibliotece

„Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, poezja Jana Andrzeja Morsztyna, „Polscy medaliści olimpijscy” Jana Lisa, czy „Ekspresjonizm. Grafika” Andrzeja Dulewicza -  to tylko niektóre tytuły lilipucich książek, jakie można oglądać jeszcze przez kilka dni w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Ciotka Klotka w bibliotece

Ewa Chotomska, czyli znana i lubiana Ciotka Klotka była gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Akcja e-motywacja

Akcja e-motywacja to 5 inspirujących, wirtualnych spotkań dla Seniorów i osób zainteresowanych tematem - "przy kawie" i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od września do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu.

Pruszcz Gdański – co czytają dzieci, co czyta młodzież

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim codziennie przybywa młodych czytelników, wśród których już coraz częściej pojawiają się także ci najmniejsi, czyli roczne maluchy oraz niemowlaki. Specjalnie dla nich biblioteka zakupiła książeczki kontrastowe, które są ilustrowane głównie czarno-białymi obrazkami.

Narodowe Czytanie

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Starosta Powiatu Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na Narodowe Czytanie, które odbędzie się 5 września 2015 r. (sobota) w godz. od. 11.00 do 13.00. na Al. Ks. Waląga (przy fontannie).

Piknik czytelniczy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na V piknik czytelniczy 28 sierpnia 2015 r. (piatek), godzina 11:00 - 13:00.

Książkowa abolicja w Bibliotece

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim ogłasza od dnia 1.07.2015r. do dnia 31.08.2015r. książkową abolicję czyli możliwość oddania książek bez płacenia kary.

Akcja lato 2015

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat: od 1 lipca do 28 sierpnia w środy - 11.00-12.00 i piątki - 11.00-12.00.

Godziny pracy Biblioteki w okresie letnim

W okresie wakacji, tj. 0d  1 lipca br. do  28 sierpnia br., Powiatowa i Miejska Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul Wojska Polskiego 34, czynna będzie w zmienionych godzinach.

Ilse Scheutzow – Pierwsza Dama życia kulturalnego w Przedwojennym Pruszczu

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz: Bartosz Gondek i Marek Kozłow zapraszają na wystawę Ilse Scheutzow – Pierwsza Dama życia kulturalnego Przedwojennego Pruszcza.

Izabela Trojanowska w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na spotkanie z IZABELĄ TROJANOWSKĄ.

Słynny Agent 07 nie chce być polskim Jamesem Bondem

Bronisław Cieślak, znany szerszej publiczności, jako słynny porucznik Sławomir Borewicz, odwiedził 16 kwietnia br. Pruszcz Gdański na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aktorowi towarzyszył Krzysztof K. Piotrowski, autor książki o kultowym i uwielbianym przez rzesze widzów agencie 07 - „07 zgłasza się. Opowieść o serialu” oraz Dariusz Rekosz, moderator spotkania a także autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozmowa z Marianem Sakowiczem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na rozmowe z Marianem Sakowiczem o twórczości Stanisława Rymaszewskiego.

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

Dyskusyjne  Kluby Książki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zapraszają na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem.

Spotkanie autorskie

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z odtwórcą roli Porucznika Borewicza oraz Detektywa Malanowskiego, czyli Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim - autorem książki ,,07 zgłoś się - opowieść o serialu".
 

Spotkanie z Urszulą Dudziak

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na biesiadę literacką z URSZULĄ DUDZIAK.

Zbigniew Buczkowski w Bibliotece

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na biesiadę literacką ze ZBIGNIEWEM BUCZKOWSKIM.

Marka Adamkowicza Oblężenie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie MAREK ADAMKOWICZ.

Koncert Michała Olejnika oraz Aleksandry Kosiorek

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na koncert "Nasz zakochany świat 70 lat" w wykonaniu Michała Olejnika oraz Aleksandry Kosiorek.

Godziny otwarcia Biblioteki w Wigilię i Sylwestra

W Wigilię Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie w godzinach 8.00 - 13.00, natomiast w Sylwestra 8.00 - 15.00.

Spotkanie z Mikołajem, Elfem i małym Elfikiem

Mali czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim spotkali się 6 grudnia z Mikołajem i jego pomocnikami: Elfem i Elfikiem.

Spotkanie ,,PRL we wspomnieniach”

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie "PRL we wspomnieniach".

Spotkanie autorskie z Katarzyną Figurą

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Katarzyna Figura.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Perepeczką

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Perepeczką.

Spotkanie autorskie z Dominiką Kraską

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz wydawnictwo "Jasne" w Pruszczu Gdańskim zapraszają na spotkanie, którego gościem będzie Dominika Kraska.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pasławskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie, którego gościem będzie Andrzej Pasławski.

Spotkanie autorskie z Bohdanem Borowikiem

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Bohdan Borowik.

Spotkanie z Zofią Stanecką

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie dyskusyjnych klubów książki w czwartek, 25 września 2014 r. o godz. 9.00.

VII Pomorskie Spotkanie Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

Serdecznie zapraszamy na VII Pomorskie Spotkanie Pisarzy z Młodymi Czytelnikami - z książką na walizkach.

W dniach 18-19 września 2014 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Wojska Polskiego 34 odbędą się spotkania autorskie.

W czwartek o godz. 12.30 zapraszamy na spotkanie z Zuzanną Orlińską. W piątek, również o godz. 12.30, gościć u nas będzie Kalina Jerzykowska.

Spotkanie z Krystyną Sienkiewicz odwołane!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim z przykrością informuje, iż z przyczyn niezależnych od organizatora, spotkanie z Krystyną Sienkiewicz (13.09.2014 r.) jest odwołane!

Narodowe Czytanie Trylogii

W dniu 6 września 2014 r., z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbędzie się narodowe czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Piknik Czytelniczy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Wojska Polskiego 34 zaprasza w dniu 8 sierpnia 2014 r. (piątek) w godzinach od 9.00 do 11.00 na IV Piknik Czytelniczy.     

Akcja lato 2014 w Bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat w środy i piątki w godzinach 11.00 – 12.00.

Godziny pracy biblioteki w okresie wakacyjnym

Godziny pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdański w okresie wakacji.

Z Tanya Valko o kulturze arabskiej...

Związek kobiety i mężczyzny nie jest łatwy. Sytuacja jest szczególna, kiedy jest on przedstawicielem innej religii – mówiła podczas spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Tanya Valko – arabistka, autorka książek o Libii, zdrowym stylu życia, operacjach plastycznych i zabiegach medycyny estetycznej, a także bestsellerowej, rozchwytywanej przez czytelników, arabskiej sagi: ,,Arabska żona".

Magia słowa

Słowa mają ogromną, ,,magiczną” moc. To dzięki nim możemy zmieniać szarą rzeczywistość, przenosić się do krainy marzeń, a także inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Tak też jest w powieściach Barbary Ciwoniuk, która odwiedziła w poniedziałek (4 czerwca br.) Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki.

O polskim wywiadzie w Wolnym Mieście Gdańsku z Arturem Jendrzejewskim

Miłośnicy historii odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim, by spotkać się z Arturem Jendrzejewskim, który promował swoją książkę ,,Polski wywiad wojskowy w Wolnym Mieście Gdańsku w latach 1920-1930”.

Spotkanie autorskie - Tanya Valko

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie w środę, 11 czerwca 2014 r., o godzinie 19.00. Gościem spotkania będzie Tanya Valko.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, zaprosiła dzieci do kina na film pt. Czarownica.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Arturem Jendrzejewskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie Szpiedzy w Gdańsku i Pruszczu w okresie międzywojennym.

Europejska Noc Muzeów

Po raz kolejny pruszczańskie instytucje kultury dołączyły się do Europejskiej Nocy Muzeów, która w tym roku odbyła się 17 maja.

Skandalu nie będzie

Skandalu nie będzie i nie było… Była za to ciekawa rozmowa o książce (pt. Skandalu nie będzie), pasjach, rodzinie i życiu z Krzysztofem Piesiewiczem – scenarzystą, prawnikiem i politykiem, który gościł w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim 10 maja br.

Noc Muzeów w bibliotece

Zapraszamy 17 maja na Noc Muzeów z polskimi balladami w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piesiewiczem

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piesiewiczem - scenarzystą filmowym nominowanym do Oskara (za film Trzy Kolory. Czerwony), prawnikiem i politykiem.

Spotkanie z Joanną Szczepkowską

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na rozmowę o książce z Joanną Szczepkowską - aktorką, pisarką, publicystką i pedagogiem.

Chwalmy się, bo warto!!!

Podobno chwalenie się nie jest ładną cechą i świadczy o braku skromności, jednakże czasami należy! Dlaczego? Chociażby dlatego, że warto! Za przykład mogą posłużyć dane statystyczne Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Konkurs „Podwodny Świat Raduni”

24 marca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim odbyła się wystawa prac połączona z uroczystą galą wręczenia nagród odznak pamiątkowych i dyplomów.

„Czytam w podróży … Herberta” 2014

„Czytam w podróży … Herberta” 2014, to II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół.

Doskonale a nawet gorzej

Doskonale a nawet gorzej – to blisko sto tekstów - felietonów i artykułów poświęconych Polsce i Polakom, a także wydarzeniom o charakterze międzynarodowym, których autorem jest Jarosław Gugała.

Informacja PiMBP

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wojska Polskiego 34 informuje, iż w związku ze skontrum* zbiorów, od dnia 1.04.2014 r. do dnia 30.05.2014 r., placówka będzie nieczynna.

Godziny pracy biblioteki w Wigilię i Sylwestra

W Wigilię Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie w godz. 8.00 – 13.00.

W Sylwestra Biblioteka czynna będzie w godz. 8.00 – 15.00.

Pisanie to najpiękniejsza przygoda mojego życia

Pisanie to najpiękniejsza przygoda mojego życia, która ciągle trwa… – powiedział podczas spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Marcin Pałasz, znany i lubiany pisarz dla dzieci i młodzieży.

Wybrane miejsce na ziemi

Wybrane miejsce na ziemi, gdzie powstały dojrzałe i najpiękniejsze wiersze… Juszkowo. I Radunia… symbol łączenia miasta, części wschodniej z zachodnią ,a także rzeka, nad którą się wychował Roman Ciesielski. Poeta po raz kolejny uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą, na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

O przemocy, agresji i nie tylko.

Dzięki współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pruszczu Gdańskim, już po raz kolejny w tym roku odbył się w Pruszczu Gdańskim cykl spotkań dla dzieci i młodzieży.

Przekaż dzieciom zabawkę

Cztery pudła i wielki wór samych pluszaków. Do tego dziesięć pudeł gier, filmów, układanek i innych zabawek oraz książki. To wszystko to efekt akcji, którą wymyślili i przeprowadzili uczniowie Katolickich Szkół Niepublicznych wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną.

Andrzejkowe wróżby

Wiersz D. Gellner „Wieczór Andrzejkowy” to dobry początek świetnej zabawy. W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, słychać było śmiech dzieci z ORW „Żuławski Słonecznik”, które przypominały tradycje i zwyczaje ludowe.

Spotkanie autorskie ze Stanisławą Celińską

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Stanisława Celińska - polska aktorka filmowa i teatralna.

Wieczór pełen magii

Za oknami jesień, a w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim we wtorkowy wieczór (5 listopada br.) powiało wiosną, zapachniało kwieciem. Stało się tak za sprawą Jerzego Struka oraz zespołu Arete, którzy wprowadzili czytelników w pełen magii, zadumy i nostalgii nastrój.

,,Wróg to przyjaciel, którego jeszcze nie znasz”

Czasami bywa tak, że osoby, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, połączy wspólna idea, ta same pasje, a czasami przypadek. Tak też było z bohaterkami jednej z książek Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, która gościła w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Spotkanie dyskusyjnych klubów książki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie dyskusyjnych klubów książki. Gościem spotkania będzie Małgorzata Gutowska — Adamczyk - autorka bestsellerowej sagi pt. "Cukiernia pod Amorem".

Czytaj wszędzie – w Pruszczu Gdańskim i Powiecie Gdańskim

Urząd Miasta Pruszcz Gdański oraz Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim przeniosło na swój teren akcję uwalniania książek CZYTAM WSZĘDZIE! Nawet w Urzędzie!, której inicjatorem jest Pomorski Urząd Wojewódzki.

Recital Jerzego Struka oraz zespołu Arete

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na recital pt. ,,Krzyk o dobro” w wykonaniu Jerzego Struka oraz zespołu Arete.

Zbiórka zabawek

Jeśli masz w domu zabawki, gry planszowe i puzzle w dobrym stanie i chcesz się nimi podzielić z chorymi dziećmi, przekaż je do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie autorskie z Chrisem Niedenthalem

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie w niedzielę, 27 października 2013 r. o godz.15.30. Gościem spotkania będzie Chris Niedenthal.

Czy można zaprzyjaźnić się z krokodylem?

Czy człowiek może zaprzyjaźnić się z krokodylem? Jeśli nie, to dlaczego i kto tak naprawdę nadaje się na przyjaciela? Na te oraz wiele innych pytań starali się odpowiedzieć w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z KSN.

Przygoda Wiesława Drabika z książką

Jak to się stało, że absolwent krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, został autorem książeczek dla dzieci, opowiadał w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Wiesław Drabik.

Gaumardżos - to znaczy życzę Ci zwycięstwa!

O ogromnej fascynacji Gruzją, opowiadał podczas spotkania autorskiego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, dziennikarz i prezenter telewizyjny - Marcin Meller.

O prawdziwej przyjaźni w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

O tym, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel oraz czym jest tolerancja, dyskutowali, podczas zajęć biblioterapeutycznych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

W rozmowie towarzyszyła znana już wielu czytelnikom, ciągle jednakże dostarczająca wiele emocji i tematów do dyskusji, książka Kitty Crowther pt. Mój przyjaciel Szymon. Zapewne jest tak dlatego, iż pisarka, bez zbędnego moralizowania, pokazuje jak ważna jest w życiu przyjaźń, tolerancja oraz uszanowanie odmienności. Chociaż rzecz dzieje się w świecie zwierząt, gdzie piękną przyjaźń, mimo sprzeciwu ,,lokalnej społeczności” nawiązują czarny kos - Tymon oraz  biała mewa – Szymon, dzieci szybko odnalazły analogię do świata ludzi, w którym jakże często odpycha się drugiego człowieka, bo jest ,,inny”, bo różni się wyglądem, kolorem skóry czy też wyznaniem.

 

  • Zajęcia w PiMBP (fot. PiMBP)
    Zajęcia w PiMBP (fot. PiMBP)

drukuj ()

Dary jesieni

O darach jesieni, jej pierwszych oznakach, przyszli posłuchać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, milusińscy z przedszkola im. Kubusia Puchatka.

O królewnie Aurelce

Chyba każda mała dziewczynka marzy o tym, by zostać królewną. Można wtedy chodzić w pięknych sukniach i robić to, co się chce. A jeszcze na naszej drodze może pojawić się tajemniczy książę… A jak jest naprawdę i czy tak proste jest życie księżniczki, przyszły do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, dowiedzieć się dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Anną Dziewit - Meller i Marcinem Mellerem - autorami podróżniczo-reporterskiej książki pt. ,,Gaumardżos!".

Spotkanie bibliotekarzy powiatu gdańskiego

Bibliotekarze z terenu powiatu gdańskiego spotkali się po raz kolejny, w ramach cyklu spotkań „Edukacja regionalna –poznaj swój powiat”. Tym razem odbyło się ono w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

O pasjach małego Julka…

Któż z nas nie słyszał chociaż raz o zabieganym panu Hilarym, Słoniu Trąbalskim, czy też Lokomotywie… Mowa oczywiście o bohaterach książek Juliana Tuwima, o których przyszli posłuchać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczniowie z Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim.

Listy Florki

Florentyna, w skrócie Florka, to bardzo mądra i przesympatyczna… ryjówka, która pisze listy do babci i Józefiny. To właśnie o tej ostatniej, Józefinie i listach do niej, przyszli posłuchać do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - bajkopisarką i ilustratorką, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren.

VI pomorskie spotkania z pisarzami

O walecznym Bucefale, o tym, co się nie mieści w głowie i przygodach Dzikiej Mrówki, a także o tym, skąd pisarze czerpią pomysły do swoich książek, opowiadali podczas spotkania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Renata Piątkowska oraz Andrzej Perepeczko. Pisarze gościli w bibliotece w ramach VI pomorskich spotkań z pisarzami "Z książką na walizkach."

Życie przerosło kabaret - recital Tadeusza Rossa

Niech żałuje ten, kto nie był- tak z pewnością powiedzieliby czytelnicy obecni podczas spotkania z Tadeuszem Rossem w piątek - 13 września - w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Pomorskie spotkania z pisarzami

Pomorskie spotkania z pisarzami w ramach projektu "Z książką na walizkach" w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie z Zulu - Gulą

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie oraz recital. Gościem spotkania będzie Tadeusz Ross - aktor, scenarzysta, satyryk, piosenkarz, autor musicali, tekstów piosenek i wierszy dla dzieci.

Wspomnienie z wakacji w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wszystko co dobre się szybko kończy.

Spotkanie z Arturem Wieczyńskim

Chcesz poznać losy "współczesnego Tomaszka" przyjdź na spotkanie z Arturem Wieczyńskim
i książką "I w ogóle"

Pocztówka z wakacji w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Chociaż pogoda płata nam figle i raz świeci słoneczko, innym razem straszą nas szare, brzydkie chmury, dzieci odwiedzają pruszczańską bibliotekę. Mali czytelnicy biorą udział w organizowanych dla nich zajęciach w ramach corocznej Akcji Lato.

III Piknik Czytelniczy

Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim serdecznie zaprasza na III PIKNIK CZYTELNICZY, który odbędzie się 9 sierpnia w godz.10.00-12.30

Pocztówka z wakacji

Jak od wielu lat tak i w tym roku Biblioteka organizuje akcję lato. Na pierwszych dwóch zajęciach dzieci przy pomocy różnego rodzaju materiałów wspólnie pracowały nad makietą biblioteki przyszłości.

Akcja Lato 2013

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w Akcji Lato organizowanej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Malarskie Inspiracje

Do 28 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej można podziwiać "Malarskie Inspiracje" - wystawę prac uczestników warsztatów artystycznych dla dorosłych.

Godziny pracy biblioteki w czasie wakacji

Przedstawiamy godziny pracy biblioteki i czytelni internetowej w czasie wakacji od 1 lipca do 30 sierpnia br.

Spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją"

W czwartek, 20 czerwca br., o godz. 10.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, odbędzie się spotkanie z cyklu ,,Ludzie z pasją”

Warsztaty w bibliotece

We wtorek 18 czerwca br. w godz. 10.30 do 14.00 w ramach profilaktyki uzależnień w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, odbędą się warsztaty z psychologiem Beatą Szpakowską pt. ,,Uzależnienia od komputerów”.

Malarskie Inspiracje

Zapraszamy na wernisaż pt. ,,Malarskie Inspiracje”, który odbędzie się w piątek, 21 czerwca 2013 r., o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34.

Jerzy Stuhr o szczęściu

Pruszczańskie Centrum Kultury i Sportu przeżyło w sobotę – 1 czerwca prawdziwe oblężenie.Tego dnia na zaproszenie Burmistrza Janusza Wróbla oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbyło się także tego dnia spotkanie z Jerzym Stuhrem

Spotkanie z Jerzym Stuhrem

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Jerzym Stuhrem - aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem, profesorem sztuki oraz autorem książek.

Spotkanie autorskie z Romanem Ciesielskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie i promocję tomu wierszy Romana Ciesielskiego “TRUDNY POWRÓT”.

Zbrodnie niedoskonałe mieszkanki Pruszcza

Mamy kolejną "pruszczańską" książkę! Nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się "Lista. Historia zbrodni niedoskonałych" autorstwa mieszkanki naszego miasta, Magdy Bielickiej.

Spotkanie z Olą Cieślak

9 maja br. (czwartek) w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się spotkanie z Olą Cieślak - ilustratorką, graficzką, projektantką, autorką książek "Love Story" i "Od 1 do 10", absolwentką wydziału grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Projektowania Książki.

Kto chce poznać Rosję niech zacznie od Kaliningradu

Kto chce poznać Rosję niech zacznie od Kaliningradu – tymi słowami przywitał czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim Adam Hlebowicz - dziennikarz, historyk, pasjonat podróży do krajów dawnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Na co dzień dyrektor Radia Plus w Gdańsku. Autor kilkuset artykułów, książek, filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych.

Książkowa abolicja!

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim ogłasza KSIĄŻKOWĄ ABOLICJĘ od dnia 2.05.2013r. do dnia 31.05.2013r. czyli możliwość oddania książek bez płacenia kary!

Liryczny Krzyk o Dobro

Lirycznym Krzykiem o Dobro przywitał czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, Jerzy Struk – poeta, filozof, założyciel zespołu poezji śpiewanej ARETE.

Spotkanie z Adamem Hlebowiczem

Wydawnictwo Oskar oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na spotkanie z Adamem Hlebowiczem połączone z promocją jego książki Kaliningrad bez wizy.

Czy potrafimy kochać?

Czas na mnie Agnieszki Kowalskiej, to subtelna opowieść o byciu z drugim człowiekiem, dzieleniu trudów dnia codziennego, walki z chorobą i zmaganiu się z bólem po odejściu ukochanej osoby.

W poszukiwaniu wiosny!

Gdzie jest wiosna? - pytają dzieci i dorośli, którzy nadaremnie rozglądają się w poszukiwaniu jej pierwszych oznak. Trzeba tę wiosnę jakoś zachęcić. Anna Krawycińska wraz z dziećmi z OREW w Pruszczu Gdańskim ,,wyganiała” mroźną i długą tego roku zimę, ciepłym uśmiechem oraz poezją: Ewy Szelburg –Zarębiny „ Wiosna idzie!” oraz Ewy Sujeckiej „Kolorowa wiosna”.

Spotkanie poetycko-muzyczne z Jerzym Strukiem

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie poetycko-muzyczne z Jerzym Strukiem.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E