Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Urzędniku na hulajnogę!

2 lipca 2020 r. pod Stadionem Energa Gdańsk przekazano hulajnogi elektryczne w ramach kampanii „Mobilny Urząd — Aktywny Urzędnik”, która realizowana jest przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA). Jedna z nich trafiła do Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim. Kampania realizowana jest w ramach projektu cities.multimodal (współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej), którego celem jest wprowadzanie pilotażowych rozwiązań pozwalających łączyć różne środki transportu (tytułowa multimodalność). 

W kampanii chodzi o zaciekawienie pracowników urzędu taką formą transportu, by mogli sprawdzić, czy to fajny sposób na poruszanie się w czasie pracy po mieście, czy gminie - mówi Rafał Glazik z PUMA  

Korzystanie z hulajnogi pozwoli na lepsze zapoznanie się pracowników z jakością lokalnej infrastruktury, która stworzona została dla użytkowników korzystających z aktywnych form mobilności. Spodziewane efekty korzystania z hulajnogi jako pojazdu służbowego to także zwiększenie mobilności wśród pracowników, obniżenie kosztów przejazdów służbowych, a także obniżenie emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Do każdej z przekazanych w ramach projektu hulajnóg przypisana jest aplikacja, która będzie zliczała przejechaną ilość kilometrów, co umożliwi skalkulowanie ograniczenia emisji CO2.

drukuj (Urzędniku na hulajnogę!)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E