Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pomoc dla Przedsiębiorców

W dniu 30 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego ogłoszone zostały trzy uchwały podatkowe podjęte przez Radę Miasta Pruszcz Gdański w zakresie pomocy przedsiębiorcom/podatników prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Pruszcza Gdańskiego, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Niniejsze uchwały określają pomoc dla firm w zakresie:

- częściowego zwolnienia z podatku od nieruchomości za 2020 r. przedsiębiorców/podatników podatku od nieruchomości (za 3 miesiące) - pomoc skierowana jest do firm objętych zakazem prowadzenia działalności w czasie epidemii, m.in w zakresie: prowadzenia hoteli, restauracji, solariów czy usług fryzjerskich.

- przesunięcia terminów płatności rat podatku od nieruchomości za miesiące maj i czerwiec 2020 r. – pomoc skierowana jest do mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców,

- nienaliczania opłaty prolongacyjnej w sprawach ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (rozłożenie na raty, odroczenie terminu) powstałych w okresie obowiązywania stanu epidemii.

Szczegółowe zapisy podjętych uchwał znajdują się na stronie internetowej miasta Pruszcz Gdański w Biuletynie Informacji Publicznej.

drukuj (Pomoc dla Przedsiębiorców)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E