Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Węzły integracyjne - oszczędzisz 11 dni w skali roku

Dzięki realizacji projektu „Budowa węzłów integracyjnych” powstają 3 węzły przesiadkowe przy dworcach w Pszczółkach, Cieplewie i Pruszczu Gdańskim. W tych miejscach mieszkańcy już teraz mogą zostawić rower lub samochód i wyruszyć w dalszą podróż pociągiem. Na parkingach typu Park & Ride powstało ponad 200 miejsc parkingowych i ponad 150 miejsc postojowych dla rowerów. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatu Gdańskiego mogą szybciej dojeżdżać do pracy w Trójmieście. Osoba dojeżdżająca codziennie pociągiem z Pszczółek do Gdańska i z powrotem oszczędza 11 dni (tyle rocznie stoi w korku) oraz 7 000 zł w skali roku.

Węzły integracyjne to największy z projektów jaki udało się pozyskać z środków unijnych w 2017 roku. Jesteśmy liderem przedsięwzięcia, realizowanego na terenie 5 samorządów: Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański, Gminy Pruszcz Gdański, Gminy Pszczółki, Gminy Trąbki Wielkie oraz Powiatu Gdańskiego. Wartość całego projektu wynosi ponad 41 mln zł. dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi blisko 25 mln zł

Na projekt składają się 3 węzły transportowe na terenie powiatu gdańskiego, obejmujące budowę i przebudowę infrastruktury drogowej (dróg, chodników, ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych). W projekcie zaplanowano realizację 23 zadań inwestycyjnych z czego 12 zadań dotyczy Miasta Pruszcz Gdański m.in.: budowa parkingu przy ul. Dworcowej typu Park & Ride dla samochodów osobowych i rowerów oraz budowa ścieżek rowerowych i pieszo – rowerowych w różnych częściach miasta. Pozostałe inwestycje realizowane są przez samorządy partnerskie: Gminę Pszczółki, Gminę Pruszcz Gdański, Powiat Gdański oraz Gminę Trąbki Wielkie.

Idea tego projektu jest prosta, na terenie Pruszcza Gdańskiego oraz sąsiadujących samorządów remontujemy i budujemy: drogi, ścieżki rowerowe, chodniki tak aby osoby przemieszczające się np. do pracy, szkoły, lekarza miały łatwy dojazd różnymi środkami komunikacji do miast. Jeśli ktoś podróżuje dalej, ma możliwość zmiany środka transportu. Samochód, skuter albo rower można zostawić na parkingu przy dworcu PKP i w dalszą drogę wyruszyć pociągiem. Suma wszystkich zrealizowanych odcinków, a jest ich w całym projekcie 23 sprawi, że komunikacja w Pruszczu Gdańskim i okolicznych gminach odbywać się będzie sprawniej.

Węzły w Pszczółkach, Cieplewie i Pruszczu Gdańskim są jednym z sieci 26 tego typu obiektów realizowanych na Pomorzu w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Wartość wszystkich węzłów to ponad 693 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 285 mln zł.  

w+NdmRMhY4nsgAAAABJRU5ErkJggg==

drukuj (Węzły integracyjne - oszczędzisz 11 dni w skali roku)

 • Węzły integracyjne
  Węzły integracyjne
 • Węzły integracyjne
  Węzły integracyjne
 • Węzły integracyjne
  Węzły integracyjne
 • Węzły integracyjne
  Węzły integracyjne
 • Węzły integracyjne
  Węzły integracyjne
 • Węzły integracyjne
  Węzły integracyjne

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E