Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Urealnienie stawek za zagospodarowanie odpadów w instalacjach zewnętrznych

Miasto Pruszcz Gdański w myśl obowiązku wynikającego z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, wymuszającego bilansowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi przystąpiło do urealnienia stawek opłat za gospodarowanie ww. odpadami.

Urealnienie stawek wynika ze wzrostu cen za zagospodarowanie odpadów w instalacjach zewnętrznych, do których trafiają odpady z terenu Pruszcza Gdańskiego.

Istotnym czynnikiem wpływającym na urealnienie cen odbioru odpadów od Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego jest ciągle niedoskonały poziom segregacji i rosnący udział najdroższej frakcji odpadów - odpadów zmieszanych.

Stawki opłat w bieżącym roku podniosły ościenne gminy takie jak: Gmina Pruszcz Gdański
(od października 2019 r.), Gmina Pszczółki (od maja 2019 r.), Gmina Kolbudy (od marca 2019 r.), Gmina Trąbki Wielkie (od maja 2019 r.), Gmina Kartuzy (od lutego 2019 r.), Gmina Somonino
(od maja 2019 r.), Gmina Żukowo (od maja 2019 r.). Również Miasto Gdańsk zapowiedziało podwyżki opłat o 100 %.

Od ponad dekady Miasto Pruszcz Gdański prowadzi akcje edukacyjne, których celem jest wypracowanie w mieszkańcach nawyków właściwej segregacji odpadów. Niestety obecny stan segregacji w gospodarstwach domowych w zestawieniu z rosnącymi gwałtownie cenami zagospodarowania odpadów u operatorów zewnętrznych nie gwarantuje długotrwałego utrzymania cen odbioru na poziomie po urealnieniu. Jedynym rozwiązaniem w tej trudnej grze na czas jest jeszcze dokładniejsza segregacja odpadów, która umożliwia ograniczenie ilości odpadów zmieszanych, zwiększenie ilości odpadów zbieranych selektywnie, a co za tym idzie zmniejszenia kosztów zagospodarowania odpadów w zakładzie przetwarzania odpadów. Nadal oprócz edukacji podmioty do tego upoważnione będą prowadziły działania polegające na sprawdzaniu zawartości pojemników na odpady.

Więcej informacji po numerem tel.: 58 775-99-88.

drukuj (Urealnienie stawek za zagospodarowanie odpadów w instalacjach zewnętrznych)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E