Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

Coraz dłuższe i cieplejsze dni cały czas zachęcają do wycieczek samochodowych i wyjazdów za miasto. Zanim wyruszymy w trasę warto skontrolować stan swojego samochodu. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego będą mieli okazję zrobić to bezpłatnie już w sobotę 18 maja, w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.


ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Pruszczu Gdańskim pojawi się z inicjatywy hurtowni i sklepu motoryzacyjnego Big-Mot. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Tesco, ul. Ignacego Domeyki 1, w godzinach od 10 do 16. 


– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.


Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.


– Podczas jazdy samochodem najważniejsze jest bezpieczeństwo, zarówno nasze jak i naszych pasażerów. Dlatego kontrole stanu technicznego samochodu powinniśmy wykonywać regularnie bez względu na to, czy jedziemy w dłuższą trasę czy tylko do pracy lub na zakupy. Warto sprawdzić nie tylko ciśnienie w oponach, ale także stan elementów zawieszenia czy układu kierowniczego. To zajmuje tylko chwilę, a może zaoszczędzić wielu nieprzyjemnych sytuacji podczas jazdy. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Mirosława Sobczyk prezes zarządu Big-Mot, hurtowni i sklepu należącego do sieci ProfiAuto.


Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, hurtownia i sklep motoryzacyjny Big-Mot, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

drukuj (PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów)

 • PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan...
  PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów
 • PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan...
  PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów
 • PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan...
  PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

drukuj ()

 • Plakat akcji PitStop w Pruszczu Gdańskim
  Plakat akcji PitStop w Pruszczu Gdańskim

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E