Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Informacja o przyznanej nagrodzie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Zgodnie z Uchwałą Nr XXII/201/2016 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 14 lipca 2016 r. w sprawie wysokości i warunków oraz trybu przyznawania dorocznej nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał, w roku 2018, nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Pani Olenie Ulianovej. 

Pani Olena Ulianova pochodzi z Ukrainy, ukończyła "projektowanie graficzne" na Uniwersytecie Georgia w USA, a od 2015 r. jest mieszkanką Pruszcza Gdańskiego. Jest członkinią Narodowego Związku Artystów-Plastyków Ukrainy oraz międzynarodowych organizacji artystycznych TAFA i SDA, a także współpracuje z CKiS, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim. Ma na swoim koncie liczne dokonania m.in.: tytuł Artysty roku 2014 w Chersonie na Ukrainie, publikację artykułów i reprodukcji prac w międzynarodowych czasopismach, wystawy: Ukraina/Polska Tkanina Współczesna '15 w Łodzi, w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, w Filharmonii Bałtyckiej, a także otrzymała stypendium Prezydenta Gdańska za napisanie książki o swoich technikach farbowania z wykorzystaniem roślin z Parku Oliwskiego. W 2017 r. stworzyła pierwszą w Pruszczu Gdańskim Galerię Sztuki "Szary Ganek", gdzie prezentuje się prace plastyczne i organizuje warsztaty (prowadzone są m.in. przez pasjonatów z Litwy, Norwegii, Białorusi, Niemiec, Francji), a także działa w nim klub "Inspiracja".

Uroczyste wręczenie nagrody pieniężnej wraz z nagrodą rzeczową w postaci statuetki odbyło się 14 grudnia 2018 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański.

drukuj (Informacja o przyznanej nagrodzie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E