Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim w nowej publikacji

„Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim 1989 – 2018” to nowa, cenna publikacja, jaka ukazała się staraniem Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim oraz Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i Przewodniczącej Rady Miasta Małgorzaty Czarneckiej-Szafrańskiej.

Książka powstała na podstawie kronik, spisanych i będących własnością Koła Sybiraków w Pruszczu Gdańskim. Ich redakcji podjęła się zaś pani Maria Radomska-Nawrot.

– Publikacja powstała z myślą o pruszczańskich Sybirakach. Ludziach, którzy z rąk sowieckich oprawców doznali niewyobrażalnych cierpień i krzywd, którzy ciężko doświadczeni, zdziesiątkowani wrócili do ojczyzny i nie zaznali w niej ukojenia, którzy przez lata ukrywać musieli swoją tragiczną przeszłość – pisze we wstępie redaktor.

„Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim 1989 – 2018” to nie tylko bogato ilustrowana historia koła, ale także wiele tabel, zawierających biogramy członków, często już niestety uzupełnione o daty śmierci, miejsca i daty deportacji, znaki pamięci, wykaz żyjących członków, a także testament Związku Sybiraków Koła Pruszcz Gdański. To, na każdej stronie, poruszająca i ważna lektura, z którą powinien zapoznać się każdy świadomy historycznie mieszkaniec. Tak Pruszcza Gdańskiego, jak i całego powiatu gdańskiego.

drukuj (Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim w nowej publikacji)

  • „Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim 1989 –...
    „Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim 1989 – 2018”

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E