Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

W regionie konkurują ze sobą: Fundacja „Lighthouse” Gdańsk, Fundacja Obywatelska w Gniewie oraz Stowarzyszenie „Drabka”.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Pruszczu Gdańskim i okolicach w głosowaniu udział biorą:

  • Fundacja „Lighthouse” Gdańsk

Projekt zakłada stworzenie Klubu Poszukiwaczy Skarbów! Tymi skarbami są przede wszystkim miejsca, które mają niezwykłą historię, są warte odwiedzenia, poznania. Uczestnicy będą wyszukiwać ciekawe miejsca, odwiedzać i opisywać je. Zachęcą także innych do odwiedzin. O swoich znaleziskach będą informowali na bieżąco. W każdym z miejsc zostawiony zostanie także mały, ukryty skarb… ale… to tajemnica…

  • Fundacja Obywatelska w Gniewie

Celem projektu jest pokazanie poprzez zabawę, jak można wkręcić się w naukę programowania i budowania robotów. Uczestnicy wspólnie znajdą nowe zastosowanie dla przedmiotów codziennego użytku. Wykorzystując m.in. silniczki, kubeczki i flamastry zbudują roboty. Dzięki bezpłatnym warsztatom młodzi ludzie pobudzą wyobraźnię i staną się bardziej kreatywni. Fascynujący świat nowych technologii umożliwi młodemu pokoleniu pokonywanie barier w programowaniu. To wydarzenie pozwoli zintegrować środowisko.

  • Stowarzyszenie „Drabka”

Projekt Stowarzyszenia „Drabka” planuje wykorzystać elektrośmieci do budowy maszyny Goldberga oraz prowadzić warsztaty z programowania. Uczestnicy w prosty i przyjemny sposób będą uczyć się nowych połączeń i tworzyć ciekawe konstrukcje, łącząc przy tym zabawę z pożytecznym. Będzie to atrakcyjna w formie przestrzeń do dyskusji o nadmiernie produkowanych odpadach, ich losie po tym, jak trafiają na śmietnik, oraz wytłumaczenia podstawowych zasad fizyki, tłumaczących działanie skonstruowanej maszyny

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

drukuj (Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E